Ostatnimi czasy bardzo dużo słyszy się o eko podejściu do życia w każdym jego aspekcie, też w kosmetykach

Jeśli tak wiele mówi się dziś o artykułach spożywczych, które nie mają w sobie chemii, to dlaczego nie stosować identycznych standardów w kosmetykach.
Dziś zewsząd otacza nas chemia.

dom

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

maszyna

Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com
Jedzenie jest naszpikowane stabilizatorami, sztucznymi barwnikami i konserwantami. Ludzie, którzy są zaciekawieni tematem, zazwyczaj nie mogą wyjść ze zdumienia, gdy dowiadują się o następnych potwornościach, które wykorzystywane są nawet w prostych produktach. Jeżeli więc nie mamy ochoty jeść czegoś, co jest niezdrowe, to także ta sama praktyka powinna tyczyć się kosmetyków — nie powinniśmy nakładać na cerę oraz ciało czegoś, po czym będziemy „zakonserwowani od środka”. Kosmetyki naturalne zaczynają być coraz bardziej popularne. Też coraz większa liczba kobiet zaczyna być świadoma tego, że przeróżne komponenty potrafią być rakotwórcze lub po prostu niezdrowe dla konsumentów. Owszem, takiego typu artykuły są drogie, ale z pewnością są warte swej ceny.

Podoba Ci się taki wpis? Jeśli tak, to niewątpliwie sprawi Ci radość wiadomość, że podobny artykuł jest tuż obok. Po prostu zobacz tekst (http://termofol.pl/folia-grzewcza/).

Najczęściej po pewnym czasie nakładania na przykład naturalnego kremu do twarzy, zauważymy, że skóra jest bardziej naturalna, że nie ma przebarwień czy zaczerwień oraz że jest bardziej elastyczna. W konsekwencji będziemy w stanie zrezygnować z pozostałych preparatów, które miały pomóc na każdy z kłopotów oddzielnie.

Może się zatem okazać, że naturalne kosmetyki będą droższe, ale suma summarum będziemy posiadać ich na półce mniej — więc cena spadnie. To samo tyczy się peelingów, podkładów czy płynów micelarnych — musimy śledzić składy kosmetyków!