Rola magnezu w organizmie ludzkim

Ostatnio zewsząd możemy usłyszeć o wspaniałych własnościach magnezu i niezbędności jego suplementacji. Czym kierować się przy wyborze preparatu najbardziej odpowiedniego dla konkretnej osoby?

Magnez reklamuje się jako remedium na skurcze, zmęczenie, nadciśnienie. Istotnie, jest to pewien z najważniejszych pierwiastków. Dowiedziono, iż aktywuje on około 300 enzymów. Między innymi bierze uczestnictwo w przewodnictwie nerwowym, procesach termoregulacji oraz mineralizacji kośćca. W wielu sytuacjach trzeba go suplementować. Jak zakupić preparat, jaki zaspokoi nasze wymogi?
świeżo ułożony parkiet

Autor: Akasa Gestión Consultores SL
Źródło: http://www.flickr.com
Magnez dosyć rzadko jest jedynym komponentem specyfików, jakie mają uzupełnić jego deficyty. Zazwyczaj łączony jest z dodatkowymi witaminami, minerałami ewentualnie komponentami ziołowymi, jakie mają intensyfikować jego oddziaływanie.

Zaabsorbował Cię ten artykuł i chcesz odnaleźć pokrewne materiały? Kliknij więc ten link i zobacz więcej porad tutaj.

typ domieszek stanowi jedno z najważniejszych kryteriów wyboru preparatu. Najczęstsze będzie jego połączenie z witaminą B6. Wypływa to z tego, iż podwyższa ona efektywność aktywności magnezu przez podniesienie jego wchłanialności do 40% jak też upraszcza transport tego składnika do tkanek a również obniża wydalanie go z moczem. Dosyć często do specyfików magnezu dodawany zostaje potas. Jest on identycznie ważnym pierwiastkiem, jaki reguluje gospodarkę wodną ludzkiego ustroju jak też jest konieczny do utrzymania prawidłowego ciśnienia krwi. Odpowiada także za prawidłową pracę serca. Rzecz jasna witamin i ziołowych składników dodawanych do magnezu jest znacznie więcej.

Owa rozmaitość i bogactwo składu tyczy się przede wszystkim suplementów diety, jakie przeznaczone są dla konkretnych grupom odbiorców: osobom starszym, zestresowanym, zmęczonym.