Jak upiększyć okno w nowoczesny sposób?

Doskonale wyekwipowane mieszkanie to dbałość o detale. Wnętrze w nowoczesnym stylu będzie wymagać nie jedynie stosownego doboru barw oraz zachowania reguł minimalizmu w wyposażeniu, ale też podkreślenia charakteru aranżacji przez szczegóły.

Pewnym z nich – wbrew pozorom – niezwykle istotnym, jest oprawa wnęk okiennych.
okna

Autor: JD Hancock
Źródło: http://www.flickr.com

Współczesny styl w aranżacji pomieszczeń kieruje się paroma regułami. Przede wszystkim – minimalizm wyposażenia. Po drugie – prostota form, a również – ergonomia. To wszystko sprawia, że współczesne mieszkania wywołują wrażenie przestronnych, uporządkowanych. Dawno już wyszedł z mody blichtr, zaś rozmieszczone na każdej szafie bibeloty od lat śpią spokojnie na strychu. Dzisiaj królują proste kształty oraz wyraźna kolorystyka.
Firany oraz zasłonki kojarzą się nam głównie z tradycyjnymi pomieszczeniami. Urządzając salon w stylu nowoczesnym częstokroć stronimy od wieszania na okna ozdobnych materiałów. Czasami istotnie daje to interesujący wynik, szczególnie jeżeli możemy się poszczycić interesującym pejzażem za oknem i pięknie wykończonymi wnękami okiennymi.

Chcesz przeczytać następny artykuł na ten obszerny temat? Zatem kliknij łącze tutaj i przeloguj się do nowej witryny, jaką dla Ciebie zbudowaliśmy.

Najczęściej jednak wykorzystanie jakiegoś typu zasłonek będzie niezbędne, przez wzgląd na potrzebę regulowania dopływu światła i chęć zachowania odrobiny intymności. Wyjściem, jakie niewątpliwie świetnie wpasowuje się w wystrój minimalistyczny naszego mieszkania, będzie zrezygnowanie z typowej ozdoby okiennej w formie ażurowej firany jak też wzorzystej zasłony.

Zamiast tego, lepiej będzie postawić na na jeden rodzaj materiału. Wspaniale wyglądać będzie przykładowo zasłonka z tkaniny o jednolitym odcieniu, dobranym do odcienia ściany.