Co jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwerów?

Aktualnie każda większa spółka wyposażona jest w swoją sieć informatyczną, której sercem jest miejsce o nazwie serwerownia. Innowacyjne urządzenia wytwarzają jednak duże ilości ciepła, co wymusza wykorzystania odpowiedniego układu klimatyzacji.

spotkanie z komornikiem sądowym

Autor: National Assembly for Wales
Źródło: http://www.flickr.com
Serwerownie o małej lub średniej wielkości najczęściej nie są zaopatrzone w odpowiednie układy klimatyzacji precyzyjnej, zazwyczaj instalowane są tam nieskomplikowane klimatyzatory typu split. Ich odpowiedni wybór jest bardzo istotnym składnikiem poprawnej pracy wszystkich serwerów. Urządzenia do serwerowni zbudowane są w oparciu o technologię półprzewodnikową, tzn.

Zaciekawiły Cię opisy podane w naszym artykule? Jeśli tak, to czytaj także remonty mieszkań warszawa analogiczne wiadomości, dotyczące tego tematu. Przejdź do nowej strony.

mają niezwykle duże zapotrzebowanie na prąd elektryczny. Ponadto duża jej część jest tracona na wydzielenie ciepła. W wypadku tych średnich albo dużych firm, które do swojej działalności wykorzystują wewnętrzne sieci komputerowe, niezbędna jest (zależnie od opracowywanych zadań) pewna liczba serwerów razem z urządzeniami dodatkowymi.

natrysk

Autor: Grupa Armatura
Źródło: Grupa Armatura
studenci

Źródło: grow-mat.pl
Chodzi tu o tzw. switche, UPS-y czy routery. Wszystkie te narzędzia emitują duże ilości ciepła. Z tego też powodu klimatyzacja serwerowni jest po prostu konieczna. Jednocześnie narzędzia te potrzebują stabilnych warunków cieplnych i wilgotnościowych. Pomieszczenia, które są przeznaczone do pracy sprzętów teleinformatycznych są najczęściej nieduże oraz są usytuowane wewnątrz budynków. Zazwyczaj nie mają one ścian zewnętrznych ani okien, z tego też powodu wydzielane przez te sprzęty ciepło nie może być odprowadzane w sposób naturalny nawet w zimie. Wzrost temperatury chociażby o parę stopni wyżej założonych warunków, powoduje spadek wydajności działania urządzeń.

To z kolei może doprowadzić do ich usterek. Żeby tego typu urządzenia mogły pracować prawidłowo, konieczne jest utrzymanie właściwych warunków dotyczących temperatury i wilgoci.