Co sprawia, że program pod nazwą Miara PRO okazuje się być tak dobry?

Ten program potrzebny jest do sporządzania przedmiarów na bazie projektów CAD.
Nazwa tej aplikacji to Miara Pro i była ona napisana, żeby praca dotycząca przedmiarowania okazała się o wiele bardziej przyjemna oraz mniej skomplikowana dla użytkownika.

miara pro

Autor: DiamondBack Truck Covers
Źródło: http://www.flickr.com

Już obecnie należałoby zamienić typowe przedmiarowanie na nowszą oraz nowocześniejszą formę. Program Miara Pro posiada dużo nowych przydatnych opcji. Może dla przykładu czytać dokumenty w formatach DXF, DWG lub RYS, czyli rysunek CAD, może robić przedmiary i wyliczać je z wczytanych rysunków lub z fotografii zapisanych w najpopularniejszych formatach graficznych. Chodzi tutaj naturalnie o GIF, BMP, JPEG, PNG czy TIFF. Mogłyby one powstać w wyniku wykonywania zdjęć.
Poza tym Miara Pro jest w stanie funkcjonować jako całkowicie niezależna aplikacja – a uzyskane rezultaty (obiekty przedmiotowe) można zapisywać w znanym formacie PDF, w pliku tekstowym, html lub w formatach, które są obsługiwane przez arkusz kalkulacyjny MS Excel, Open Office lub LibreOffice. Współuczestnictwo z popularnymi programami do kosztorysowania to w rzeczywistości wczytywanie pliku przedmiaru albo kosztorysu do panelu „Przedmiar”; można do konkretnych pozycji przenosić dane obiektów zwymiarowanych.

Czasem zamieszczone w sieci informacje są niemiarodajne, ale jeżeli intryguje Cię tego rodzaju tematyka, to kliknij i zdobądź ważne info (http://mega-pol.com/) również na analogicznej stronie.

Program Miara Pro umożliwia też bezpośrednie przenoszenie wymiarów pobranych z obiektów zarysu do aktywnej pozycji przedmiaru otwartego w aplikacji Norma Pro, Norma Expert czy Norma Standard 2. Program Miara Pro ma łatwy oraz intuicyjny interfejs. Wstążka poleceń umożliwia dostęp do najważniejszych elementów aplikacji. W programie Miara Pro dostępne są 4 tryby przedmiarowania: praca z plikiem kosztorysu albo przedmiaru, tworzenie swoich projektów, praca z tzw.

obiektami przedmiotowymi oraz wiersze przedmiotowe udostępniane wprost do programu. Tego typu program można by bezpłatnie ściągnąć z internetu. Potrzebna jest jedynie instalacja właściwych dodatków.