Gdzie możemy stosować wentylatory osiowe oraz czym się one cechują?

Wentylator osiowy w sposób niezawodny wymusza właściwą cyrkulację powietrza w każdym pomieszczeniu zamkniętym. Doskonale się sprawuje w toaletach albo w kuchniach a zatem tam, gdzie przez wymuszenie ruchu powietrza usuwany jest nieprzyjemny zapach czy odprowadzany jest nadmiar pary wodnej.
Tego typu wiatrak jest stworzony z materiału pod nazwą ABS, co sprawia, że może posłużyć przez wiele lat.

wentylatory osiowe

Autor: Alan Stanton
Źródło: http://www.flickr.com
Jest on wytrzymały na oddziaływanie promieni UV. Niedługi korpus sprawia, że tego typu wentylatory osiowe można by montować nawet w stosunkowo wąskich kominach wentylacyjnych. W biurach albo w gabinetach niezwykle wielokrotnie wykorzystywane są na stałe radiatory sufitowe, do których stosuje się stereotypowo instalację elektryczną 230V. Niezwykle dogodnym rozwiązaniem jest kupno tego typu wentylatora, który ma oświetlenie typu ledowego. Dzisiejsze modele są bardzo ciche i ich działanie jest praktycznie bezgłośne. Poza tym funkcja łagodnego ściemniania oświetlenia gwarantuje spokojne wieczory w odpowiedni sposób dostosowanej temperaturze.

Aby zagwarantować najlepszą cyrkulację powietrza, wentylatory musimy zawiesić ok.

Zaciekawił Cię publikowany tekst? Jeśli tak, to zdobądź dodatkowe informacje na to zagadnienie oraz przeczytaj przydatne materiały, a na pewno też przykują Twoją uwagę.

250 cm nad podłogą. W przypadku wysokich pomieszczeń zatem takich, które posiadają wysokość więcej niż 4,5 m, wentylator powinien być powieszony do 3 metrów ponad powierzchnię podłogi. Wbrew pozorom, radiatory osiowe muszą zapewniać nam nie tylko bardzo miłą ochłodę, lecz również ułatwiają skutecznie rozprowadzać w zimie ciepło. Tego typu ciepłe powietrze wznosi się do góry i kumuluje przy suficie. Wentylator sufitowy posiada obowiązek mieszać ciepłe oraz chłodniejsze powietrze, przez co temperatura w pokoju się wyrównuje.

Aktualnie wybór wersji wentylatorów jest tak duży, że jesteśmy w stanie dobrać tego typu urządzenie, które nie tylko zagwarantuje nam właściwą temperaturę, ale też stanie się interesującym elementem wyposażenie pomieszczenia.