Dlaczego klimatyzacja w biurach jest tak istotna?

W sytuacji, gdy mamy w planach zakup klimatyzacji do biura, powinniśmy mieć na uwadze parę spraw. Chodzi m.in. o to, ile pomieszczeń ma być klimatyzowane, jak rozmieszczone są poszczególne pomieszczenia, ile osób przebywa w takim pokoju, czy wreszcie jakie sprzęty emitują największą ilość ciepła.

Chodzi tu o kopiarki, komputery albo drukarki. Istotne jest również to, w którym miejscu możemy zamontować odpowiedni klimatyzator do biura i to, czy mamy miejsce do powieszenia albo ustawienia agregatu.zerknij tutaj firma ogólnobudowlana Wrocław firma ogólnobudowlana WrocławPodobnie jak w wypadku mieszkań prywatnych, tak i klimatyzatory biurowe zazwyczaj instalowane są na ścianie, choć w nowszym budownictwie tworzonym jedynie na potrzeby firm, wykorzystuje się urządzenia przypodłogowe albo kanałowe. Jeżeli chodzi jednak o urządzenia ścienne, to zależnie od mocy chłodniczej, mogą mieć one Rozmiary od 80 do 100 centymetrów szerokości, 28 centymetrów wysokości oraz odstają od płaszczyzny ściany na około 20 centymetrów.
system

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Możemy zatem przetestować, czy dysponujemy właściwą ilością przestrzeni , aby zamontować takie narzędzie i czy posiadamy gdzie zawiesić generator zewnętrzny. Jeśli mamy wiele przestrzeni w lokalu, to moglibyśmy zastanowić się nad zastosowaniem sprzętów rodzaju multi split. To najlepsze rozwiązanie w sytuacji, gdy nie mamy zbyt dużo przestrzeni na zamontowanie wielu agregatów. Do pojedynczego generatora podłącza się wtedy dla przykładu dowolne 3 jednostki wewnętrzne, przy czym każda z nich może być indywidualnie sterowana.

Każdy użytkownik może określić dowolną temperaturę, siłę nawiewu oraz kąt nadmuchu powietrza. Są również klimatyzatory kasetonowe, które ze względu na budowę są bardzo popularne w pomieszczeniach, w jakich zastosowano podwieszany sufit.