Jak wynająć mieszkanie i nie dać się oszukać?

Na rynku wynajmu trwa obecnie najgorętszy czas. Żacy usilnie poszukują kwater. Wielu robi to pierwszy raz. Jak wybrać najlepszą ofertę?
Nim parafujemy umowę z posiadaczem lokalu powinniśmy wypytać o jej wszelkie detale.

ogrzewanie podłogowe

Autor: Petra
Źródło: http://www.flickr.com
Pozwoli to uniknąć kłopotliwych niespodzianek. Nie pozwólmy się zwieść pięknym zdjęciom, ciekawym opisom, a szczególnie niebywale konkurencyjnej cenie, która widnieje przy ofercie – w najlepiej wyglądających ogłoszeniach może się kryć „haczyk”. O czym więc warto pamiętać, aby uniknąć rozczarowania. Zanim rozpoczniemy badania sprawdźmy, jak kształtują się stawki za najem lokalu w danej miejscowości. Porównajmy oferty w rozmaitych dzielnicach. Sprawdźmy także, jak wiele powinniśmy zapłacić za pokój, ile za garsonierę, natomiast jak wiele za większe mieszkanie. Zazwyczaj korzystniej jest nająć większe pomieszczenie w parę osób aniżeli na własną rękę nająć garsonierę.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy artykuł opublikowany na tej stronie? Nie martw się i sprawdź więcej huta stali nierdzewnej tutaj, znajdziesz tam dodatkowe informacje.

Droższe będą mieszkania w nowym budownictwie, mniej zapłacimy za leciwy budynek wielorodzinny.

budynek wielorodzinny

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
góry

Autor: minniemouseaunt
Źródło: http://www.flickr.com

W czasie zwiększonego popytu powinniśmy działać błyskawicznie. Miejmy na uwadze, iż wypatrujących niedrogiego, atrakcyjnego mieszkanka – jest wielu. Jeśli odkryjemy interesującą, wiarygodnie wyglądającą ofertę, wtenczas od razu skontaktujmy się z właścicielem mieszkania. Zbierzmy dodatkowe informacje o mieszkanku po czym jak najszybciej umów się na jego obejrzenie.

Dzwoniąc do posiadacza mieszkanka bądź agenta bądźmy zawsze konkretni, wiarygodni a także usposobieni pozytywnie. Gdy oczekujmy szacunku i uczciwości ze strony wynajmującego lokal, traktujmy go także w ten sam sposób.