Czy wykorzystywane na budowach osuszacze powietrza naprawdę są konieczne?

W kwestii tego typu jak wybranie dobrego osuszacza budowlanego nie ma żadnego znaczenia to, czy aktualnie wznosimy dom, czy działamy właśnie przy kopaniu fundamentów.
Prędzej czy później napotkamy na swej drodze konieczność skorzystania z takiego narzędzia jak osuszacz budowlany.

spawarka

Autor: Drew Stephens
Źródło: http://www.flickr.com
szkolenia

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com
Może pomóc on nam wyzbyć się zbędnej wilgoci i w taki sposób przyspieszy cały proces konstruowania obiektu. Obecnie na rynku dostępny jest cały szereg różnorodnego typu rozwiązań, które mają nam ułatwić wszystkie prace i oczywiście mają także na celu likwidację wilgoci. W niniejszym artykule opisane zostaną urządzenia wykorzystywane na budowie. Osuszacz kondensacyjny lub absorpcyjny to 2 fundamentalne rozwiązania, które są stosowane w przedmiotach do osuszania budowli. Osuszacz kondensacyjny swoją budową przypomina klimatyzację, natomiast jego działanie jest oparte na skraplaniu wody występującej na relatywnie chłodnych powierzchniach.
Domy szkieletowe

Autor: cleong
Źródło: http://www.flickr.com

Takie urządzenie jest złożone ze sprężarki, zatem kompresora, dwóch płaszczyzn wymieniających ciepło, z jakich jedna chłodzi, z kolei druga ogrzewa i z wentyLatora. Swego typu system chłodzenia ma także hermetyczną zabudowę, co powoduje, że jedyne o czym trzeba pamiętać w czasie stosowania osuszacza budowlanego, to regularne czyszczenie filtra powietrza. Podstawową zaletą tego typu rozwiązania jest niezwykle wysoka efektywność przy relatywnie małym zakresie temperatury i wilgotności.

Osuszacz kondensacyjny znakomicie sprawdza się w każdym takim miejscu, gdzie mamy do czynienia z dosyć znaczną wilgotnością powietrza, czyli wynoszącą powyżej 70-80% oraz przy temperaturze ok.

Zajmują Cię przeróżnego rodzaju fachowe posty? Więc kliknij tutaj części do wózków komatsu i czytaj nasze nowe teksty na ten temat. Liczymy na Twoją ocenę.

30 stopni Celsjusza. Już nieco mniejsza wilgotność, a temperatura redukuje automatycznie efektywność takiego urządzenia.