Jaki schładzacz najlepszy będzie do pokoju, który posiada 20m2 powierzchni a jaki do salonu o większej powierzchni?

Klimatyzator w mieszkaniu nie jest już luksusem, ponieważ te urządzenia coraz mniej są warte. Warto jest wydać ok. 3000 złotych, aby zagwarantować sobie właściwe samopoczucie i fizyczną oraz intelektualną sprawność w upalne dni.
Najbardziej istotny parametr klimatyzatora, to jego wydajność chłodnicza zatem moc.

kamienie
klimatyzatory pokojowe

Źródło: pixabay.com
Jest przyjęte, że w pomieszczeniach mieszkalnych moc klimatyzatora powinna wynosić 1 kW na każdy metr kwadratowy powierzchni pokoju. Do pokoju o pow. 20 m2 będzie odpowiedni schładzacz o mocy 2 kW. Do salonu, który posiada powierzchnię 40 metrów kwadratowych najlepszy będzie schładzacz o mocy 4 kW. Dla ułatwienia interesantom wyboru, wytwórcy informują przeważnie do jakiego pokoju nada się dany klimatyzator. Kiedy nabywamy klimatyzatory pokojowe wybór ich trzeba skonsultować z profesjonalistą. Dobór mocy takiego klimatyzatora jest zależna dla przykładu od usytuowania ścian i otworów okiennych ze względu na strony globu. Jest zależny również od wielkości okien i liczby sprzętów, które emitują ciepło do pomieszczenia. Tego typu sprzętami są dla przykładu lampy, kuchenka czy komputer.
Pamiętać o tym jednak musimy, że im moc klimatyzatora jest większa tym wyższa jest cena takiego klimatyzatora.

Zobacz także inny zbiór materiałów podnoszących niniejszy temat – nie obawiaj się – wejście za darmo (https://kesbet.pl/produkty/donice-betonowe/), zatem wejdź na ten odnośnik!

Kupno klimatyzatora pokojowego o zbyt dużej mocy się nie kalkuluje. Najpopularniejszymi klimatyzatorami pokojowymi są klimatyzatory przenośne lub klimatyzatory typu Split, które składają się z dwóch części. Atutem klimatyzatorów przenośnych jest to, że można je ustawić w dowolnym miejscu w zależności od osobistego uznania oraz od potrzeb. Klimatyzatory stacjonarne mają jednak znacznie większą moc oraz dużo korzystniej mogłyby schłodzić pomieszczenie. W czasie zakupu klimatyzatora należy zwracać uwagę też na dźwięk wydawany przez schładzacz.

Klimatyzacja funkcjonująca niezwykle głośno to nie będzie właściwe rozwiązanie do mieszkania. W czasie zakupu klimatyzacji powinniśmy wziąć także pod uwagę markę oraz cenę danego modelu.