Na co należy zwrócić uwagę w czasie zakupu działek?

W sytuacji, gdy decydujemy się już na zakup nieruchomości, nie powinniśmy kierować się jedynie swoim przeświadczeniem w odniesieniu do tego, jak przydatna będzie ona pod budowę domu, lecz powinniśmy mieć także na względzie jej obiektywną rynkową wartość jako lokata kapitału.

dodatki

Autor: KLOSE
Na jakąkolwiek oglądaną przez nas działkę musimy spojrzeć oczami kolejnego potencjalnego kupca. Niezależnie od naszego przeświadczenia o zmienności naszych zamierzeń, musimy zdecydować się na działkę, której rynkowa wartość może rosnąć. Począwszy szukanie musimy sobie zadać pytanie dotyczące dostępnej przestrzeni. Jeżeli wybraliśmy wcześniej projekt domu, to jego rozkład i wymiary mogłyby nam zasugerować, jakiego rodzaju muszą być minimalne wymiary działki i układ czy orientacja. Jeżeli jednak wybranie projektu zostawimy sobie na czas późniejszy, musimy zastanowić się, co będzie dla nas najbardziej istotne. Jeśli planujemy dynamicznie spędzać czas w naszym ogródku, z pewnością nie będą nas zadowalać małe ogrody w zabudowie szeregowej.
Jeżeli ogródek przy naszym domu ma pełnić wyłącznie funkcję „ukwieconego zakątka”, nie powinniśmy kupować działki o powierzchni 1500 m. Kolejnym obok powierzchni bardzo istotnym parametrem działki jest jej układ. Powinniśmy poszukiwać posesji proporcjonalnej, najlepiej o formie trochę wydłużonego prostokąta.

Opisywane w tym artykule tematy Cię intrygują? Jeżeli tak, to kliknij jeszcze tu – to bardzo ważna treść (https://www.mercor.com.pl/pl/produkty/oddymianie-grawitacyjne/świetliki-punktowe-nieotwieralne/) dla zwolenników tego typu tematyki.

Najłatwiej jest wpisać w niego budynek i poszczególne wszelkie strefy funkcjonalne, jakie ma spełniać ogród. Działka to zazwyczaj dodatkowe koszty doprowadzania różnego typu mediów, utwardzenie drogi dojazdowej albo ochrony należącego do nas mienia. Ponadto jeśli na co dzień jesteśmy w mieście, należy pamiętać o możliwości wygodnego dojazdu.

Nie powinniśmy polegać wyłącznie na aucie, powinniśmy uwzględniać jakąś komunikację alternatywną. Najkorzystniej jest sprawdzić przeróżne koncepcje transportowe i przy okazji zbadać stan okolicznych szos.