Jak działa oczyszczacz powietrza i czy do oczyszczenia dużego pokoju wystarczy oczyszczacz mały?

Jest stwierdzone, że im mniej spędzamy czasu w zanieczyszczonym środowisku tym oczywiście lepiej. Nawet jeśli jesteśmy w mieszkaniu przez kilka godzin na dzień, to należałoby nabyć odświeżacz i sprawić, że część dnia spędzimy w czystym powietrzu.
Podstawowa zasada funkcjonowania oczyszczacza, to przefiltrowanie powietrza w pomieszczeniu.

Oczyszczacz powietrza zasysa je oraz odfiltrowuje z niego zanieczyszczenia. Oczyszczacze kupowane do mieszkania zazwyczaj usuwają pyły zawieszone. Jeśli tego typu odświeżacz ma wbudowany dodatkowo filtr węglowy, to może usuwać lotne, organiczne związki dla przykładu aromaty. Możemy odróżnić 2 rodzaje oczyszczaczy. Co poniektóre oczyszczacze oczyszczają powietrze w sposób mechaniczny przez filtr HEPA. Kolejny typ oczyszczaczy, to oczyszczacze wodne. W takich wodnych powietrze jest filtrowane przez składnik, który zezwala na powiększenie styczności między powietrzem a wodą, która znajduje się w urządzeniu. Potem przez tzw. depozycją mokrą zawieszone pyły oraz odmienne substancje stałe są skraplane w wodzie. Dzięki temu mechanizmowi powietrze także jest nawilżane do właściwego stanu.
rodziny

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl
wilgoć

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Jeśli nabywamy odświeżacz do domu to musimy mieć świadomość tego, że żaden model nie działa wiecznie. Należy w nich wymieniać filtry. Jeżeli mamy na myśli oczyszczacz wodny, to dość wielokrotnie oraz regularnie musimy wymieniać wodę. Wówczas pozbywamy się wszelkich zanieczyszczeń i eliminujemy ryzyko, że w oczyszczaczu rozwiną się jakiekolwiek bakterie. Jeśli jednak mamy na myśli oczyszczacz mechaniczny, to w tym oczyszczaczu zanieczyszczenia osadzają się bezpośrednio na filtrze. Jeśli chcemy oczyścić mieszkanie o powierzchni 50 M2, to nie można w takiej sytuacji kupić oczyszczacza, który warty jest 100 zł.

W najtańszych oczyszczaczach jest filtr, który nie jest w stanie oczyścić tak dużej powierzchni. Im oczyszczacz (zobacz: oczyszczacze powietrza) w wyższej cenie tym filtr w nim jest większy. Z tego wynika, że dłużej możemy go używać i może on działać na znacznej powierzchni.