W życiu nierzadko zdarza nam się coś kleić — od szkolnych wycinanek aż do elementów budowlanych

Nierzadko w życiu bywa tak, że korzystamy z różnych akcesoriów i nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Tak choćby jest z klejem.
Mamy ogrom rzeczy, które da się kleić.

klej

Autor: Mark Kent
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego powodu i same kleje są przeróżne. Możemy chociażby kupić klej w sklepie papierniczym dla swego berbecia, gdy idzie do szkoły. Będzie go on używać na zajęciach z techniki lub plastyki. Przeróżne kleje można również używać, kiedy mamy zamiar majsterkować. Panowie dla przykładu często kleją przeróżne modele aut albo statków. Panie z drugiej strony kochają często własnymi rękoma szyć albo upiększać swoje ciuchy. Są w stanie naklejać cekiny do torebek czy bluzek. Za każdym razem będziemy musieli użyć innego kleju. I mądrze byłoby na nim nie oszczędzać, jeżeli nie chcemy, żeby błyskotki lub elementy modelu zaczęły odpadać po paru dniach.

Pamiętaj – stale bądź zorientowany. Dlatego nakłaniamy Cię do przeglądnięcia dodatkowego artykułu, który ukryliśmy pod tym linkiem. Nie zawiedziesz się!

Zupełnie inne są również kleje, które używane są na budowach. Po pierwsze tego typu klej zamawia się wówczas w ogromnych opakowaniach. Jeśli stawiamy dom jednorodzinny, to będzie nam potrzebne sporo takich wiaderek. Kleje często używane są też do sklejania drewnianych części. Bardzo istotne wydaje się być to, byśmy sprawdzali, w jakich temperaturach powinien być użyty każdy klej. Niektóre musimy podgrzać przed użyciem, a inne muszą być nakładane na zimno.

Prócz tego są takie, które schną szybko oraz takie, którym zajmie to kilka czy nawet kilkanaście godzin. Dodatkowo powinniśmy sprawdzić ,czy po otwarciu klej da się stosować wielokrotnie czy jednak tylko raz.