Zdarzają się takiego rodzaju omy, gdzie trudno zamontować normalne drzwi — wtedy potrzebne są innowacyjne rozwiązania

Z powodu warunków abo zamiarów właścicieli niekiedy zakłada się w mieszkaniach nietradycyjne drzwi — dla przykładu chowane w ścianie.
Większość ludzi, gdy słyszy słowo drzwi, myśli o tradycyjnie otwieranych drzwiach z klamką.

dom

Autor: Senado Federal
Źródło: http://www.flickr.com
Mogą się one otwierać do środka lub na zewnątrz (w łazienkach). Jednak od pewnego czasu i w tym sektorze zaczęły być popularne nowatorskie i niestandardowe pomysły. Rewelacyjnym przykładem mogą być drzwi chowane w ścianę. Zdarza się tak, że są one jedynym wyjściem z problematycznego impasu. Nie można w jakimś pomieszczeniu zamontować normalnych drzwi i wówczas właściciele decydują się na taką alternatywę. Niektórzy jednak wybierają takiego rodzaju drzwi, bo pragną, by ich mieszkanie (deweloper bryksy) prezentowało się nowocześnie. Drzwi chowane mogą być wyprodukowane z drzewa lub ze szkła. Najczęściej w tego typu projektach wybiera się szkło matowe, na którym rysuje się jakieś motywy. Raczej rzadko klienci decydują się na normalne szkło. Jeśli tak robią, to z reguły dlatego, że pokój jest dość niewielki i muszą go optycznie powiększyć. Drzwi chowane muszą być zamontowane na specjalnych szynach. Taka konstrukcja nie jest może trudna do wykonania, ale pewnie powinni to zrobić specjaliści. Dzięki temu będziemy pewni, że drzwi nie będą nam po jakimś czasie opadać oraz że nie będą się blokować przy zasuwaniu.

W czasie montażu ważna będzie dokładność, aby potem drzwi wjeżdżały w szyny, niczym w masło. Pomysł doprawdy wydaje się być godny uwagi.