Do czego stosowane są osuszacze przemysłowe oraz w czym one mogą pomóc?

Zbyt duży poziom wilgotności może posiadać wpływ na rdzewienie elektroniki. Może również powstrzymywać tężenie betonu i mieć wpływ na korodowanie sprzętu. Wycieki i powodzie siać mogłyby spustoszenie a usuwanie tego typu skutków jest bardzo długotrwałe i drogie.
Jeżeli nadmiar wilgoci jest zagrożeniem dla Twej działalności, to osuszacze przemysłowe zniwelują ją niezależnie od wielkości pomieszczenia.

bloczki

Autor: Armcon Precast
Źródło: http://www.flickr.com
Osuszacze przemysłowe mogłyby być stosowane żeby zapobiec korozji metali. Mogłyby być także wykorzystywane aby skrócić okres tężenia betonu i schnięcia izolacji. Mogłyby być także używane do ochrony przeciwpożarowej. Takie osuszacze wspomagają procesy konserwacji albo stabilizacji spożywczych produktów. Osuszacze takie dają okazję zredukowania rozwoju pleśni oraz grzybów podczas produkcyjnego procesu. Można by je również wykorzystywać do suszenia budowli, które są uszkodzone przez wodę.

Zaprojektuj swój energooszczędny dom
Osuszacze sorpcyjne prawidłowo funkcjonują w niskich temperaturach i w chłodniejszym klimacie. Najlepsze są do stosowania w lokacjach, w których dostęp do energii elektrycznej jest ograniczony. Wykorzystywać one mogłyby gaz ziemny, ogrzewanie parowe lub propan. Wykorzystują one żel krzemionkowy zatem chłonny materiał, który pochłania wilgoć z cieczy i gazów. Tego typu wilgoć jest zatrzymana w krzemionkowym żelu i uwalniana jest po jego podgrzaniu. Tego typu osuszacze najlepsze są do zastosowań przy produkcji lub na placach budowy. Umożliwiają one przykładowo skrócenie okresu, który niezbędny jest na zastygnięcie betonu oraz przyspieszenie malowania. Osuszacze chłodnicze szafa chłodnicza 900 l jest to dobry Wybór, kiedy trzeba usunąć prędko znaczną ilość wody. Szczególnie są użyteczne, kiedy trzeba osuszyć domy po wyciekach wody albo powodzi.

Funkcjonowanie ich polega na wymuszeniu przepływu powietrza przy pomocy wentylatora.Następnie przepuszczenie go przez filtr i wiele zimnych zwojów. Najlepiej one funkcjonują, kiedy obserwujemy olbrzymie różnice temperatur.