Jak łatwo można ochłodzić powietrze latem w upalne dni?

Schładzacz jest to łatwy pomysł, aby poprawić komfort życia w czasie ciepłych dni. Nie tylko chłodzi on powietrze, lecz również usuwa z powietrza nadmiar wilgoci. Warto tutaj powiedzieć, że im mniej wilgotności w rozgrzanym powietrzu, tym nasze samopoczucie jest lepsze.

odlew

Autor: Kirt Edblom
Źródło: http://www.flickr.com

Przez mnóstwo lat prowadzone badania wykazały, że w lato czujemy się najlepiej wówczas, kiedy temperatura powietrza posiada 23-26 stopni, a wilgotność jego wynosi 40-60%. Kiedy temperatura rośnie, nasze ciało zaczyna się pocić, gdyż tak nasz organizm oddaje nadmierną ilość ciepła. Gdy wilgoć spada, samopoczucie nasze od razu się poprawia mimo, że wciąż jest gorąco. Temperatury nie możemy obniżać w dowolny sposób, gdyż to groziłoby przeziębieniem. Jest przyjęte, że różnica temperatur pomiędzy klimatyzowanym pomieszczeniem a pomieszczeniem nieklimatyzowanym, nie powinna przekraczać 7 stopni. W inny sposób ludzkiemu ciału jest dość trudno zaadaptować się do tego typu zmiany.

Opisany temat napisaliśmy mając na myśli Twoje oczekiwania. Czekamy na twoją opinię, czy spodobał Ci się opis. Daj nam znać – przejdź do strony odlewnie żeliwa .

Jeżeli przyjemnością ma być spędzanie czasu w pomieszczeniu z włączonym klimatyzatorem, to nie możemy czuć ruchu takiego powietrza. Dlatego też niezwykle ważna jest szybkość przepływu powietrza i możliwość regulowania w urządzeniu kierunku, w jakim powietrze jest wydmuchiwae po ochłodzeniu. Jeżeli interesuje Cię montaż klimatyzatora naściennego, to jest to niezwykle proste.

Klimatyzatory typu SPLIT zamontować moglibyśmy w jakimkolwiek miejscu, lecz zazwyczaj wybieramy zewnętrzną ścianę zwłaszcza, kiedy nasz dom wykończony jest od środka. W miejscu montażu wystarczy przebić otwór przez ścianę oraz na dwór wyprowadzić rurki z miedzi, które łączą wewnętrzną jednostkę z jednostką po stronie zewnętrznej. Miejsce montowania klimatyzatora zależy także od mocy klimatyzatora oraz jego jakości.

Im niższa jest moc chłodnicza klimatyzatora, tym jest niższa dozwolona odległość pomiędzy jednostką wewnętrzną oraz zewnętrzną. Zazwyczaj jest to kilka lub kilkanaście m. Dokładny zakres jest podawany przez wytwórców na każdym modelu.