Jaka jest prawidłowa kolejność przeprowadzania wszystkich prac wykończeniowych?

Jeśli zastanawiasz się, jaka powinna być właściwa kolejność wykonywania prac związanych z wykończeniem wnętrz, zatem czy najpierw należy pomalować ściany, położyć parkiet albo w pierwszej kolejności ułożyć kafelki, czy też zainstalować drzwi – w niniejszym artykule odnajdziesz odpowiedź na powyższe kwestie.

lampa antydepresyjna

Autor: Tracy Hunter
Źródło: http://www.flickr.com
Przedstawimy tu, jak prawidłowo zaplanować wszelkie czynności wykończeniowe w domu.
Żeby wykańczanie domu odbyło się względnie szybko, wszystkie czynności muszą zostać odpowiednio zaplanowane. Im wcześniej będziemy posiadać gotową koncepcję na aranżację domu, tym będzie korzystniej. Pozwala nam to nie tylko unikać niepożądanych przerw w pracy, ale również da możliwość kontrolowania i planowania kosztów. Poza tym prościej będzie zachować kontrolę nad całością.

Ekscytuje Cię opisywana tematyka? Jeżeli tak, to zapraszamy do lektury (https://doskonalewnetrze.pl/remonty-domow-mieszkan/) pokrewnego postu – on też jest godny uwagi.

Na samym początku trzeba wykonać zabudowania z płyt K-G, sufity podwieszane oraz zamurować dodatkowe ścianki. Jest to ostatni moment, aby wykonać ewentualne poprawki już wykonanych otworów na drzwi – ew. podwyższanie, poszerzanie czy zmniejszanie, lub także wyburzanie ścian.

Gdy ściany i sufity będą już przygotowane, trzeba rozprowadzić instalacje: elektryczną, kanalizacyjną i wodną. Kolejny etap to roboty wykończeniowe dotyczące zrobienia gładzi na ścianach oraz sufitach. Układamy okładziny i posadzki z kamienia albo ceramiki w holach czy łazienkach.

Po ukończeniu tych mokrych oraz brudnych czynności wykończeniowych, trzeba wykonać pierwsze malowanie, następnie przystąpić trzeba do układania posadzek dwuwarstwowych. Jeśli będzie to parkiet, jeszcze po upływie odpowiedniego czasu (zazwyczaj 3 albo 4 tygodni od ułożenia), można będzie go wycyklinować oraz pokryć powłoką wykończeniową: olejem, lakierem lub bejcą.