Co mogą mieć co poniektóre wersje klimatyzatorów oraz czy używa się ich jedynie do ochładzania powietrza?

Jeszcze kilka lat temu klimatyzacja kojarzyła nam się z luksusowymi Wnętrzami. Dziś taka klimatyzacja może zagościć w jakimkolwiek budynku.
Klimatyzacja domowa jest w większym stopniu efektywna niż typowy wentylator. Jeżeli prawidłowo dopasowany będzie model do rozmiaru pomieszczenia, wtedy w domu będzie zimniej nawet w najgorętsze dni.

Klimatyzator posiada również precyzyjny układ regulowania temperatury oraz można ustawić go tak, żeby we wnętrzu było cały czas dla przykładu 20 stopni. Narzędzie automatycznie utrzymuje wilgotność powietrza na takim poziomie, żeby był odpowiedni dla organizmu człowieka. Zapewnia także lekki podmuch. Dzięki filtrom powietrza, chłodniejsze powietrze jest czystsze. Narzędzie klimatyzacyjne można więc używać również w chłodne dni, aby zwilżyć oraz oczyścić powietrze.

Intrygujący wpis? Jeżeli tak sądzisz, to kliknij tu, w serwisie, który tam miejscu się znajduje, też jest coś ciekawego.

W domu używać można by klimatyzatory mobilne albo klimatyzatory Split. Co poniektóre z tych modeli posiadają dodatkowy wentyLator, który wspiera chłodzenie lub elementy grzejne, dzięki jakim wykorzystywać można by klimatyzatora również, aby dogrzać pomieszczenie.

konstrukcja

Autor: mvslusar
Źródło: http://www.flickr.com
Sterowanie pracą takiego klimatyzatora jest bardzo łatwe. Można by to robić za pomocą pokręteł i przycisków. Za ich pomocą można by ustawić temperaturę powietrza oraz szybkości wentylacji. W co poniektórych modelach zamontowany jest minutnik, który umożliwia zaprogramowanie wspomnianych parametrów na dwadzieścia cztery h. Klimatyzator wymieniać musi powietrze w pokoju co najmniej 2 razy na godzinę. Dobrze jest, jeśli regulator temperatury posiada dość duży zakres i jest w tego typu sposób wyskalowany, aby można było zwiększyć lub zmniejszyć temperaturę co 1 stopień. Jeżeli narzędzie zaopatrzone jest w mikroprocesor, wtedy posiadamy pewność, że nie rozreguluje się on przypadkowo i w pokoju niespodziewanie nie zrobi się niezwykle zimno lub niezwykle gorąco. Filtry powietrza zatrzymują pył i kurz.

Co poniektóre z nich posiadają również filtry z węgla aktywowanego, które to likwidują niemiłe aromaty albo mają również pochłaniacze elektrostatyczne, które zatrzymują bakterie, dym z papierosów oraz roztocza. Wszelkie filtry należy co jakiś czas czyścić ciepłą wodą co najmniej raz na 2 tygodnie.