Nowoczesne apartamenty w stanie deweloperskim zazwyczaj nie mają ścian działowych — sami będziemy mogli je postawić

Dzisiaj deweloperzy niekiedy decydują się na pozostawianie decyzji mieszkańcom, gdzie będą mieli zamiar wybudować ściany wewnętrzne w apartamencie.

Lokal

Autor: Corey Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
Wyobraźmy sobie, że planujemy kupić 60-metrowe mieszkanie w nowym budownictwie. Deweloper informuje nas jedynie o tym, w którym miejscu będzie łazienka oraz kuchnia. Z projektu też wiemy, gdzie będą okna i drzwi do mieszkania. I to w sumie tyle. O całej reszcie możemy zdecydować samodzielnie. Jeśli wychowujemy brzdące, to pewnie zechcemy dać im pokoje. Razem czy oddzielnie? To będzie zależało od nas, a w dużej mierze pewnie od naszych latorośli. Jeżeli zechcemy, to można postarać się też wydzielić schowek i gabinet. Wszystko leży w naszych rękach. Jeżeli nie posiadamy smyków, to można zdecydować się na wielką sypialnię oraz dla przykładu gabinet czy choćby pokój ćwiczeń (taką naszą prywatną siłownię). Ściany można będzie ustawić tak, jak zechcemy.więcej info kamieniarstwo wrocław kamieniarstwo wrocławPewnie pomocny w projekcie będzie architekt czy dekorator wnętrz. O jego wsparcie muszą się głównie postarać ci, którzy nie czują u siebie żadnego wyczucia stylu. Ściany mogą być wykonane z regipsu. Są one wówczas najtańsze i stosunkowo prosto się je stawia. Niestety dość mocno przepuszczają wszelkie dźwięki. Nie można także na nich powiesić żadnych ciężkich szafek.

Jeżeli pragniemy postawić na raczej tradycyjne rozwiązanie, to musimy się skłonić w stronę ściany z cegieł. Będzie to bardziej kosztowne, a ich stawianie potrwa dłużej, ale będzie służyć długi czas.