Tynki w dzisiejszych czasach przestają być jedynym wyjściem przy wykonywaniu elewacji domu

Przez wiele lat ocieplony i otynkowany budynek był oznaką luksusu. Współcześnie spektrum wyboru materiału diametralnie się powiększyło.
Teraz da się wybierać różne metody wykończenia budynku od zewnątrz.

zakład

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet tynk, który przez wiele lat był z reguły jedyną możliwością, zmienia się i ma wiele wariantów. Może być dla przykładu silikonowy albo żywiczne. Pierwszy jest zalecany dla domów, które mogą się prędko brudzić (choćby te przy ruchliwych drogach), bo dzięki właściwościom hybrydowym nie przyciąga wody i wówczas uniemożliwia osadzanie się pyłu. Te drugie z kolei bywają odporne na grzyby i porosty. Warto również pomyśleć nad tym, ile warstw tynku położyć. Bywają przecież tynki cienko- i grubowarstwowe. W naszym klimacie o wiele częściej wybierane są tynki o kilku warstwach. Jednakże takiego rodzaju elewacje nie są naszą jedyną możliwością.

Zobacz tu, sprawdź ofertę kompleksowe remonty kraków naszej firmy a z całą pewnością przeczytasz coś ciekawego. Zapewniamy bardzo atrakcyjne ceny, więc się nie rozczarujesz!

Coraz częściej możemy też wyłożyć zewnętrzne ściany cegłą dekoracyjną, kamieniem czy drewnem. Istnieją także odpowiednio wytwarzane płytki elewacyjne, które nie pękają i świetnie znoszą wszystkie działania atmosferyczne przy wysokich oraz niskich temperaturach. Płytki takie nazywane są klinkierem. Powinniśmy zapamiętać to słowo, ponieważ może nam się przydać. To, który materiał wybierzemy, w znacznej mierze zależy od naszego gustu.

Dziś bowiem wszystkie te metody zdają egzamin nawet w ekstremalnych warunkach. Drewno i kamień należą do najbardziej eleganckich oraz także najdroższych sposobów wykończenia domu. Warto więc przed podjęciem decyzji sporządzić kosztorys.