Znaczny procent Polaków marzy o tym, żeby wybudować swój dom — wtedy jednak niezbędny jest projekt

Robienie projektu własnego domu może być dużą frajdą dla naszej rodziny.
Jest znaczna grupa rodaków, którzy chcą posiadać własny dom oraz ogród, by na przykład móc tam wychowywać potomstwo lub by w ciszy wieść fajne życie na emeryturze.

Rurociągi w fabryce

Autor: Henrik Mayor
Źródło: http://www.flickr.com
Fotorolety - „dodatek”, który zmienia wnętrze

Autor: www.fotorolety.com
Źródło: www.fotorolety.com
projekty domów

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com

Nieistotne, jakie są nasze powody, to nasze marzenie jest takie samo — dom. Jeżeli chcemy, aby spełniał on wszystkie nasze wytyczne, to po prostu nie powinniśmy zgodzić się na żaden kompromis, a nim byłoby kupowanie gotowego domu na osiedlu, gdzie wszystkie budynki prezentują się tak samo. Pewnym pomysłem może być zamówienie gotowego projektu i w razie czego wprowadzanie do niego niewielkich zmian. Może nam się udać, jeśli znajdziemy projekt niemal idealny. Jednak przeglądanie tysięcy projektów będzie trwało. Można również udać się do architekta i najnormalniej w świecie zamówić projekt. Pewnie pozwoli nam on przeglądnąć swoje cenne portfolio. Znajdują się w nim projekty domów, które zrobił już dla wcześniejszych klientów. Możliwe, że coś nas zainspiruje i stwierdzimy, że tego typu rozwiązanie chcemy mieć także u siebie.

Podczas rozmowy na pewno padnie wiele pytań — czy chcemy dom parterowy czy z kondygnacją? Czy budynek powinien posiadać zadaszony taras (jak odnowić taras drewniany) oraz balkony? Ile chcemy wybudować sypialni? I czy kuchnia powinna być otwarta na salon? Pytań na pewno będzie o wiele więcej. To jedynie podstawowa lista, która da możliwość do dyskusji i owocnej współpracy. Robienie projektu na pewno da nam mnóstwo przyjemności.