Prawidłowo stworzone stanowisko pracy jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia

ludzie, którzy siedzą przed komputerem, zdają sobie sprawę z tego, że dobrze zagospodarowane stanowisko pracy składa się zwykle z krzesła.
Siedzenie wiele godzin przed komputerem jest trudną próbą dla naszych pleców.

Zima na tarasie

Autor: Plastivan
Źródło: Plastivan
płaski dach

Autor: Ian Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
Generalnie nasz organizm nie jest przyzwyczajony do takiej pozycji.

Jeżeli interesuje Cię ciąg dalszy płyty narzędziowe tego wpisu zapraszamy do kolejnego artykułu, który czeka na Ciebie pod podanym linkiem. Tam rozwieją się wszystkie Twe rozterki.

Zatem tendencja do prowadzenia siedzącego trybu życia zazwyczaj odbija się na wszystkich negatywnie. Po jakimś czasie zaczynają mieć trudności z kręgosłupem oraz nawiedzają migreny. Wynika to z tego, że mają nieprzystosowane miejsce pracy. W pracy z komputerem najistotniejsze wydaje się być krzesło. Musi być ono starannie dostosowane do naszego wzrostu. Powinno mieć także odpowiednio wysoko ustawiony zagłówek. Jest to o tyle istotne, że wtedy czasami będziemy mieli możliwość oprzeć o niego głowę. W takim momencie damy zrelaksować się naszemu karkowi i szyjnemu odcinkowi kręgosłupa. Krzesło musi być także dobrze wyprofilowane na odcinku lędźwiowym. I rzecz jasna musi mieć podłokietniki. Bez tego ciężko określić je mianem dobrego stanowiska pracy. Musi też posiadać silikonowe kółka. Powinny lekko chodzić. Krzesło nie może przyciężkawo odsuwać się od biurka. Z tego powodu w wielu korporacjach najczęściej widzimy krzesła obrotowe. W pozycji siedzącej przy biurku każdy powinien sięgać piętami do ziemi.

Jeżeli jesteśmy niskiego wzrostu i nogi nam wiszą, to powinniśmy zakupić podnóżek. Będzie to wówczas najlepszy zestaw do krzesła. Dzięki temu będziemy mogli bez kłopotów pracować, a bóle pleców nie będą nam już dokuczać.