Ten, kto decyduje się na przygarnięcie lub zakup kotka, musi zatroszczyć się o to, żeby dobrze mu się żyło

Kociaki są słodkie oraz bardzo puszyste. Oczywiście, muszą także prawidłowo jeść.
Czasy, kiedy zwierzęta domowe (koty oraz psy) karmiło się pozostałościami ze stołu, dzięki Bogu powoli odchodzą w zapomnienie.

kotki

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach odpowiedzialni właściciele pupilów zdają sobie już sprawę z tego, że to dla ich przyjaciół nie jest zdrowe. dieta psów i kotów jest różna. Prócz tego inaczej odżywia się szczeniaczki i kociaki, a inaczej dorosłe już zwierzaki. Dlatego warto wybrać dobre karmy od najlepszych producentów. Wówczas nie będzie trzeba się niepokoić, co oraz jak gotować.

Ciekawi Cię mieszczący się w tym portalu materiał? Kliknij zatem dodatkowo tutaj oraz sprawdź więcej info najlepsza karma dla psa na opisywany problem!

Na dodatek zaoszczędzimy także mnóstwo czasu. Możemy wybrać karmę mokrą lub suchą. U kociąt często najlepiej sprawdza się karma mokra. Powinna ona oczywiście zawierać dużo mięsa, ale także często rybę i warzywa, by mózg naszego pupila rozwijał się prawidłowo. Potrzebne są również witaminy oraz inne mikroelementy. Jeśli kocia karma, którą kupiliśmy naszemu słodziakowi, nie pasuje mu, to najlepiej ją zmienić. Zwłaszcza jeśli nasz maluch dostaje po niej biegunki. Widocznie jakieś składniki mu nie służą albo jest na nie uczulony. W dużej liczbie sklepów zoologicznych możemy kupić niewielkie porcje z różnych firm, żeby móc je wszystkie wypróbować. Zostańmy przy tej, która najbardziej mu smakuje.

Ważne, by wspierała jego zdrowy rozwój, mocne zęby i błyszczącą sierść. Karmę należy także odpowiednio dobrać do wieku. Inne minerały oraz składniki odżywcze potrzebuje mały kociaczek, a inne dorosły już kot. Musimy o tym pamiętać.