Koty z reguły umieją uszczęśliwić wiele osób — należy o nie jednak troszczyć się i mądrze karmić

Słyszy się, że pies jest najlepszym towarzyszem człowieka. Jednakże kotek również jest w stanie sprawić, że nasz dom będzie szczęśliwy.
Często usłyszeć można od różnych osób opinie, że kotki są złośliwe.

koty - płótno

Autor: Krzysztof Belczyński
Źródło: http://www.flickr.com
To nieprawda. Wszyscy specjaliści od kotów powtarzają, że kotki bywają niczym dzieci. Gdy się nudzą oraz nie mają czym się bawić, to zaczynają same wyszukiwać zabawę tam, gdzie nie powinny. Zatem niszczą meble, gryzą nogi od stołu oraz zrzucają przeróżne przedmioty. Przecież kot to nie mebel. Jeśli bierzemy do domu zwierzaka, to należy zdawać sobie sprawę z tego, że musimy się z nim regularnie pobawić. Ale także czyścić kuwetę oraz odpowiednio karmić. Warto zatrzymać się dłużej na temacie karmy dla kociaków. Musi być ona właściwie dobrana do wieku. Dla kociaków są zupełnie inne zestawy, gdyż potrzebują one o wiele więcej przeróżnych mikroelementów oraz białek. Starszy kot także potrzebuje urozmaiconej Diety. Trzeba więc na ten temat porozmawiać z weterynarzem. Kocia karma musi być najlepszej jakości. Powinna zawierać kwasy omega i przeróżne witaminy. Musi być również pyszna. Niektórzy mówią, że koty powinny jeść jedynie suchą lub mokrą karmę. Inni z kolei powtarzają, że można to mieszać i dawać im zwykle suchą karmę, a przykładowo wieczorem — mokrą.

Musimy sami wypracować najlepsze rozwiązanie w oparciu o obserwację naszego pupila.

Równie interesujący tekst jest prezentowany tu, zatem sprawdź na portalu (https://alpaki.pl/hodowla-alpak-jako-biznes/) i upewnij się, co przeczytasz tutaj. To także jest dla Ciebie zajmujące.

Co jakiś czas możemy zmieniać smaki jego karmy oraz serwować mu smakołyki, które są w ofercie większości firm, które produkują karmy.