Każdy kociak jest wart tego, by karmić go odpowiednim pożywieniem

Lata, kiedy zwierzęta karmiło się resztkami ze stołu, na szczęście pomału odchodzą do lamusa.
Dziś duża część właścicieli kotów oraz psów kupuje dobre karmy dla swych pupili.

Kraków

Autor: Per Åström
Źródło: http://www.flickr.com
Z kotkami jest o tyle trudniej, że potrafią być one niekiedy kapryśne. W dniu, kiedy w domu pojawi się kot, musimy pomyśleć o tym, czy mamy zamiar go karmić jedynie suchą karmą czy też mokrą. Można na przykład naprzemiennie serwować mu przeróżne warianty jedzenia, by się nie znudził. Koty zwykle wybierają mokre karmy. I nie ma co się dziwić, ponieważ nawet dla nas pachną one dosyć przyjemnie.

Pragniesz zapoznać się z kolejnymi intrygującymi wpisami na ten sam temat? Nie ma problemu. Kliknij na hiperłącze do serwisu i czytaj do woli.

Jeżeli pragniemy, by nasz kot był zdrowy i miał błyszczącą sierść, to omijajmy z daleka karmy, na których jest informacja, że w ich składzie jest jedynie kilkanaście procent mięsa. To jakiś absurd! Kocia karma musi musi mieć w sobie mięso oraz bulion mięsny, gdyż koty taką mają właśnie naturę — jedzą mięso. Wszystkie zboża są dla nich trujące. Nie wybierajmy więc w sklepach tych karm, które zawierają pszenicę, kukurydzę lub na przykład żyto. Ryż jest tolerowany przez układ pokarmowy kota i z tego powodu jego niewielka ilość może się znaleźć w jego posiłku. To samo dotyczy warzyw — niewielkie ilości będą dla nich dobre. Jednak 70% karmy ma stanowić mięso.

Pozostałe 30% to rosół, witaminy, mikroelementy i przykładowo kwas Omega-3. Nasz kot na pewno będzie się tym zajadał, gdyż dla niego to prawdziwy rarytas. Pamiętajmy także o tym, żeby obserwować, które mięso najbardziej mu smakuje.