Nabywamy należyty agregat prądotwórczy

Na osobistą elektrownię stać raczej niewielu, jednakże do pewnego stopnia mogą ją nam zastąpić względnie niedrogie, powszechnie osiągalne agregaty prądotwórcze, jakie zasilą urządzenia elektryczne w punktach, w jakich nie ma możności podłączenia się do sieci elektroenergetycznej.

agregat mobilny

Autor: TECE
Agregat mobilny może się okazać pomocny każdemu – na biwaku, parceli rekreacyjnej czy też w garażu, do jakiego nie przywiedziono prądu Chcesz więcej informacji o agregatach mobilnych?.

Podobnie ekscytujące artykuły są opublikowane w pokrewnym serwisie. Jeśli chcesz je przeczytać – zobacz pod linkiem (https://www.mercor.com.pl/pl/produkty/oddymianie-grawitacyjne/kurtyny-dymowe/), który jest tutaj.

Może także stanowić element instalacji awaryjnego zasilania domu – na wypadek dłuższej przerwy w dostawie energii elektrycznej, jaka w dzisiejszych czasach bywa również równoznaczna z brakiem opalania a także wody w kranie.

tableau - dom

Autor: Björn S…
Źródło: http://www.flickr.com
łazienka

Autor: tapetenpics
Źródło: http://www.flickr.com
Do zastosowań domowych odpowiednie będą przyrządy o małych gabarytach i odpowiednio mniejszej mocy. W wypadku urządzeń generujących energię prądu przemiennego definiuje się tzw. moc pozorną, której jednostką jest woltoamper. W umiarkowanej cenie (parę tysięcy złotych) można nabyć takie o sile od 0,5 do kilku kVA. Aparaty o sile do 1,5 kVA są z reguły przenośne (mogą mieć postać walizki). Te o dużej sile są już wielkie i ciężkie, więc należy je transportować na kołach – z tego względu należy rozpatrywać je właściwie jak przyrządy stacjonarne.
Najtańsze agregaty przenośne zasilają narzędzia do nich podłączone energią uzbieraną wcześniej w akumulatorach. Ewidentną wadą takiego wyjścia będzie przejściowe działanie – mogą zagwarantować moc kilkuset watów przez kilkanaście, w najlepszym przypadku parędziesiąt minut, po których wymagają kilkugodzinnego ładowania akumulatorów. W miarę swobodne korzystanie z urządzeń elektrycznych umożliwia generator prądu poruszany silnikiem spalinowym .

Pełne zatankowanie ich zasobników paliwa wystarcza na kilka godzin pracy, natomiast moc zależy od rozmiarów użytego silnika – może być dowolnie duża, tyle iż przekłada się to na koszt aparatu.