Na co kierować uwagę nabywając bramę do garażu

Dobierając bramę garażową po pierwsze powinniśmy wziąć pod uwagę jak dużo miejsca może zająć – bramy garażowe uchylne są dość tanie i bezproblemowe w montażu, jednakże otwierając się wysuwa się na zewnątrz garażu; by swobodnie otworzyć taką bramę musimy zaparkować około 1-2 metrów od budynku garażu. Brama uchylna może okazać się niewygodna, gdy do garażu wjeżdża się z ulicy czy też gdy podjazd do garażu jest niezmiernie krótki. Troszeczkę droższe są bramy rolowane i segmentowe, ale do ich otwarcia nie wymagane będzie ponadprogramowe miejsce.

Ocieplenie – bramy garażowe wytwarzane są w dwóch wersjach: nieocieplonej i ocieplonej. Skrzydło bramy nieocieplonej składa się ze stalowego stelaża . Natomiast skrzydło bramy ocieplonej ma od wewnętrznej strony ponadprogramową blachę, zaś w środku materiał termoizolacyjny – z reguły styropian. Bramy garażowe ocieplone są droższe – warto jednakże taką wybrać, kiedy mamy ocieplony garaż – z całą pewnością oszczędzimy wówczas na kosztach grzania – czytaj więcej. Drzwi w bramie – planując w garażu, poza miejscem na auto, np. podręczny magazyn urządzeń ogrodniczych należałoby zamontować bramę zaopatrzoną w drzwi. Uniknie się wówczas częstego, denerwującego otwierania całej bramy. Oświetlenie – wybierając bramę możemy wybrać taką, która wpuszcza do wnętrza troszeczkę światła dziennego dzięki zainstalowanym świetlikom. Zwykle wykonane są one z akrylu bądź poliwęglanu. Surowiec ten jest odporny na uderzenia.

garaż

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com

Otwieranie z pomocą pilota jest o wiele wygodniejsze – jednakże również droższe. Nawet nie decydując się na kupno bramy otwieranej za pomocą pilota wskazane jest wybrać tę, do której kiedyś można taki mechanizm dokupić. Dzięki precyzyjnym prowadnicom i sprężynom odblokowanie manualne w nowoczesnych bramach jest także stosunkowo łatwe.

Lepiej zakupić bramę znanego producenta.

Czy zaintrygowała Cię autorska strona (http://www.lazzonigroup.pl/expert-p-74-g/)? Szalenie mi przyjemnie. Fantastycznie będzie, jeśli stracisz jeszcze sekundę, żeby napisać swą recenzję.

Producent bram garażowych który posiada autoryzowanych realizatorów i serwisantów będzie dobrym wyborem – wejdź na stronę . Nawet jeżeli brama będzie nieco droższa można liczyć na rychłą pomoc w przypadku jakichkolwiek kłopotów. Wyroby znanego producenta łatwiej jest także naprawić w przypadku awarii. Taki producent dysponuje też siecią serwisów dzięki którym reperacja przebiegnie bezproblemowo.