kierowanie domem, zintegrowany dom – jak to funkcjonuje?

Dzisiejsze tempo życia przymusza nas do sięgania po utensylia, które ułatwiają wykonywanie codziennych funkcji, pozwalające oszczędzić czas i pieniądze. Nowoczesne techniki i automatyzacja postępowań towarzyszą nam nie tylko w pracy, lecz też w domu. Chociaż każdy wie, że podnoszą wygodę i bezpieczeństwo użytkowników, umożliwiają sterowanie domem i dozorowanie zużycia energii elektrycznej i mediów, wspierają kierowanie budowlą i obsługę opcjonalnych źródeł energii, ciągle postrzegane są jako zbytek i w naszych domach i mieszkaniach napotykany jest rzadko.

budowa domu

Autor: Brett and Sue Coulstock
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z działań z reguły realizowanych przez domową automatykę jest sterowanie oświetleniem. Wskazane jest skorzystać z możliwości wyłączania go w całym domu jednym klawiszem, gdy wszyscy wychodzą. W mieszkaniach, w których montowany jest system inteligentny dom nie ma mowy o niekoniecznych stratach energii. Mieszkańcy zdołają odpowiednio programować nagrzewanie lub oświetlenie, przystosowując je do własnych wymogów. Jeśli nie ma ich w budynku, system optymalizuje prace urządzeń grzewczych i wyklucza te daremnie pracujące. W porach nocnych redukuje temperaturę, wyłącza oświetlenie, zasłania rolety.

Intensywność nagrzewania dostosowuje do zmieniającej się pogody. Sterowanie domem jest komfortowe i znacznie prostsze, gdy wkomponuje się kierowanie przeróżnymi sprzętami, ażeby zminimalizować liczbę działań nieodzownych do ich obsługi i związanych z kontrolą nad nimi. Możliwe jest przeprowadzenie tego układu na podstawie instalacji alarmowej z wykorzystaniem jej sensorów, manipulatorów i centrali. Układ ma możliwość kierować dodatkowo otwieraniem okien.

Chodź, w tym serwisie jest bez wątpienia świetna witryna (https://eshop.pronar.com.pl/helios-preisser), która z pewnością Cię bardzo zainteresuje! Przeczytasz w tamtym miejscu bardzo dużo ciekawych informacji.

Po zamontowaniu siłowników wystarczy przycisnąć guzik, aby uchylić jedno z nich, bądź kilka równocześnie, nawet nie wstając z posłania. Wychodząc z domu, nie ma konieczności potwierdzać, czy wszystkie zostały zamknięte, bowiem sterująca nimi centrala alarmu uczyni to za nas i jeżeli jest taka potrzeba, zamknie je za pomocą siłowników. Korzyści finansowe połączone z mniejszym spożytkowaniem energii w mieszkaniu to jeden z ważniejszych składników zachęcających do inwestowania w energooszczędne rozstrzygnięcia.