Badania i pomiary gruntów i działania drgań na budynki

Ostatnimi laty dało się zauważyć wyraźny rozwój budownictwa kubaturowego i komunikacyjnego.

Procesom budowy mogą jednak przeszkodzić oddziaływania, przed którymi należy chronić środowisko. Jednym z takich oddziaływań jest wpływ drgań mechanicznych na budynki i ludzi w nich przebywających.Architekci i inżynierowie budowlani mają świadomość możliwych zagrożeń dotyczących bezpieczeństwa wynikających z drgań sejsmicznych. Dlatego, należy przeprowadzić badania, które wykażą, czy na danym terenie występują drgania sejsmiczne.

To nie koniec intrygujących postów. Chcesz kolejne? W takim razie zamieszczam tutaj mój odnośnik (http://pomagier.eu/naprawa.html) do nowej witryny. Oglądaj bez limitów.

Wykwalifikowany zespół osób, dysponujący nowoczesną, specjalistyczną aparaturą zadba o powodzenie powstającej inwestycji już w początkowym jej etapie.

przebudowa budynku

Autor: Public domain: Use these pix for any purpose
Źródło: http://www.flickr.com

Pomiary te mogą mieć zastosowanie, między innymi do:określenia wpływu drgań przenoszonych przez grunt na obiekty (budynek, most), określenia oddziaływania drgań na konstrukcje budynków powstałych w wyniku prac budowlanych, działalności górniczej, określenia wartości drgań sejsmicznych na terenach przeznaczonych pod inwestycje, określenia wpływu drgań na specjalistyczne maszyny oraz urządzenia mieszczące się w budynku (np.

Czyżby nasz post wywarł na Tobie pozytywne wrażenie? Wejdź w takim razie na naszą inną witrynę – tam można zobaczyć tu (http://artimbo.pl/ploty-standardowe,g28.html) następne świetne wpisy.

mikroskopy elektronowe, urządzenia pomiarowe, medyczne precyzyjne obrabiarki i inne, dla których określone są szczególne warunki dopuszczalnych drgań podłoża), w celu określenia wpływu drgań urządzeń zainstalowanych w budynku (sprężarek, pras, urządzeń przemysłowych emitujących drgania itp.) na konstrukcję budynku i na inne urządzenia znajdujące się w okolicy, pomiary mogą być także wykonane na planowanym miejscu inwestycji w celu określenia wpływu potencjalnych źródeł drgań sejsmicznych na projektowany budynek – dróg, linii kolejowych i tramwajowych, pobliskich zakładów przemysłowych czy kamieniołomów.

Firma przeprowadzi również obliczenia numeryczne Metodą Elementu Skończonego (tzw. obliczenia numeryczne MES). Dzięki jej zastosowaniu udaje nam się przewidzieć wytrzymałość konstrukcji pod działaniem obciążeń, oszacować przemieszczenia i deformacje. To w dniu dzisiejszym jedna z najbardziej znanych metod prowadzenia komputerowo obliczeń inżynierskich, która umożliwia szybkie i względnie dokładne zdobycie wyników, których uzyskanie w sposób analityczny byłoby nadzwyczaj trudne lub wręcz niemożliwe.