Alergia na roztocza – symptomy, terapia, przeciwdziałanie

Potocznie nazywana alergią na kurz, alergia na roztocza kurzu domowego jest szczególnie trudna do opanowania. Jak ją zidentyfikować oraz jak zachowywać się, jeżeli nasze dziecko jest uczulone na kurz?

Co dokładnie uczula? Białko zawarte w odchodach roztoczy, które egzystują w domowym kurzu a odżywiają się m.in. złuszczonym naskórkiem ludzkim. Można je znaleźć w każdym domku, w szczególności tam, gdzie jest wilgotno i ciepło, gdzie jest sporo kurzu oraz rzadko się wietrzy. W temperaturze poniżej 15 st. roztocza przestają się mnożyć.

Jak uważasz? Czy opisywany wątek jest ciekawy? Jeśli tak, to kliknij w link oraz przeczytaj praktyczne informacje – wciągną Cię całkowicie.

Najbardziej dokuczają uczuleniowcom jesienią.

ściany

Autor: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER
Co może pomóc, kiedy dziecko ma uczulenie na kurz? Eliminowanie z otoczenia dziecka warunków sprzyjających rozwojowi pajęczaków. Jest to szczególnie trudna do opanowania forma alergii, bowiem kurz jest właściwie wszędzie a nie odkurzysz dziecku całego świata. Dlatego warto porozmawiać z alergologiem o tak zwanym odczulaniu.zobacz tu budowa domów jednorodzinnych kraków budowa domów jednorodzinnych krakówPóki co jednakże najważniejszą kwestią jest usuwanie kurzu z miejsc, w jakich maluch przebywa. By nie spędzić życia na sprzątaniu, należy ułatwić sobie zadanie odpowiednio organizując przestrzeń dookoła dziecka. W domku powinno być sucho oraz chłodno – przy wilgotności poniżej pięćdziesięciu proc. pajęczaki się nie rozmnażają. Wietrz jak najczęściej, zwłaszcza zimą. Częstokroć przecieraj na mokro blaty, półeczki, szafki, a później szybko wytrzyj je suchą ściereczką. Ozonowanie ma duży wpływ na jakość powietrza. To doskonałe rozwiązanie dla alergików.

Ozonowanie umożliwia eliminację wszelkich alergenów i bakterii. Jeżeli chodzi o ozonowanie Opole to miasto, w jakim bez kłopotu znajdziemy firmę proponującą tego typu usługi.