Jakiego rodzaju atrakcje mogą zaproponować Mazury odwiedzającym ten rejon kraju wczasowiczom.

Zwane również Krainą z Tysiącem Jezior Mazury są jednym z najpopularniejszych turystycznych rejonów Polski. Zresztą ta nazwa jest zupełnie na miejscu, gdyż jeziora zajmują prawie dziesięć procent powierzchni regionu, a jest ich prawie trzy tysiące. Największe mają więcej niż 100 km2 powierzchni, więc to są już naprawdę duże akweny, jednak największa liczba to jeziora mające powierzchnię do paru kilometrów.

Piknikowe wariacje na wakacje

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Mazury kuszą również bardzo dużą ilością lasów, zajmujących prawie jedną trzecią regionu. Żyje w nich duża część występujących w Polsce ptaków i ssaków, a w mazurskich jeziorach można złowić większość gatunków ryb śródlądowych. To niesłychane naturalne bogactwo powoduje, że Mazury to rejon niezwykle popularny pod względem turystyki. W każdym letnim sezonie odwiedza je parę milionów urlopowiczów, którzy zamiast gwaru popularnych kurortów będą woleli ciszę, spokój i czystą wodę. A że atrakcji tam raczej nie brakuje, co więcej, region cały czas się rozwija, to i ilość gości cały czas rośnie.

Bez wątpienia największą atrakcją Mazur jest ogromna liczba jezior. Większość z nich została zagospodarowana pod kątem uprawiania żeglarstwa i to ono właśnie cieszy się największą popularnością. Wielbiciele sportów wodnych mają także do dyspozycji kilka kajakowych szlaków, no i rzecz jasna nie można zapominać o ogromnej ilości czystych plaż, na których można się oddać błogiemu lenistwu. Ogromnie dużo region ten zaoferować może tym, którzy bardzo lubią inne formy aktywności, liczne piesze i rowerowe szlaki a także ścieżki przyrodnicze kuszą do spędzania czasu w sposób aktywny.

nocleg

Autor: Bernhard Wintersperger
Źródło: http://www.flickr.com
Mazury mają coraz lepiej rozwiniętą bazę noclegową, ich mieszkańcy już dawno zauważyli zalety płynące z turystyki.

Gdy ciekawi Cię opisywany temat, to odsyłam do www, gdyż znajdziesz tutaj masę fascynujących zagadnień w tym temacie.

Tak naprawdę mikołajki noclegi zaoferować mogą jakieś kwatery dla każdego, coś dla siebie znajdą i studenci którzy lubią dobrze się bawić, i rodziny z małymi dziećmi, i ludzie szukający wyższego standardu – link do serwisu. Bardzo duża liczba pensjonatów, hoteli oraz domków prywatnych sprawia, że raczej nikt nie powinien mieć większego problemu z wybraniem czegoś.