Sprawunki i zakupy w Katowicach czyli co ciekawego mogą zaproponować dwie najpopularniejsze galerie handlowe w tym mieście.

Katowice są od wielu lat uważane za stolicę Śląska, potwierdza to zresztą doskonale współczesny administracyjny układ, w jakim Katowice stanowią stolicę województwa śląskiego. W samych Katowicach jest więcej niż 300 tysięcy mieszkańców, bardzo dużo w okolicznych miejscowościach, trudno się więc dziwić, że w tym rejonie bardzo dynamicznie rozwija się zorganizowany handel. Rzecz jasna podstawą są tu duże markety, na terenie Katowic działają chyba wszystkich liczących się w naszym kraju firm.

Katowice

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Dużo, tak samo jak w innych miejscowościach, jest także różnych dyskontów, no i oczywiście cały czas nieźle się mają małe, osiedlowe sklepy, gdzie warto kupić oferty na stronie Ta część handlu rozwija się bardzo szybko, o ile kilka lat temu było około 40 marketów, o tyle trzy lata później już dwa razy więcej. Wiele osób obawia się, że w pewnej chwili w mieście tym pozostaną jedynie banki i dyskonty, zresztą takie zjawisko niepokoi włodarzy, którzy próbują wymyślić, w jaki sposób da się zapanować nad tym wszystkim.

Jednak zakupy w Katowicach to nie tylko sklepy i markety, lecz również parę dużych handlowych galerii, w których można kupić . Niewątpliwie ogromną rolę w lokalnym handlowaniu zaczęła odgrywać Galeria Katowice, położona w sąsiedztwie dworca kolejowego. Propozycja tej galerii to pięć poziomów, na których funkcjonuje prawie 250 placówek prawie wszystkich cenionych i znanych w naszym kraju marek, kawiarnie, bary i restauracje, a także duże kino, w którym można odpocząć w czasie zakupów.

Centrum handlowe

Autor: Robert Linsdell
Źródło: http://www.flickr.com
Galerię zaprojektowano z dużą elegancją i wyczuciem, będąc jednym z najładniejszych obiektów tego typu na terenie Śląska. Tak samo wiele osób ma zdanie o Silesii City Center, funkcjonującej od blisko dziesięciu lat galerii uznawanej za największą w tym rejonie. Liczby nie kłamią, powierzchnia 86 tysięcy metrów kwadratowych i ponad 300 sklepów jednak muszą zrobić wrażenie.

Czy posty opublikowane na danej witrynie www całkowicie Cię uradowały? Mamy nadzieję, że tak. Jednak, jeżeli pragniesz więcej, to najedź tutaj.

Lecz najbardziej tę galerię wyróżnia liczba marek, swoje sklepy mają tam otwarte firmy, których raczej się nie zobaczy w konkurencyjnych galeriach w miejscowościach w najbliższej okolicy.