Jakie minusy i plusy może mieć zakup swojego mieszkania od firmy deweloperskiej i na rynku wtórnym.

Kupno mieszkania to dla wielu osób istotna decyzja w życiu. Duża część z nas zakupu tego typu dokona tylko jeden raz, a jest również niemała ilość osób, którzy nigdy przed taką decyzją nie staną. Osoby, które szukają dla siebie mieszkania mają dwie możliwości do wyboru, a obie mają jakieś plusy i minusy. Pierwszą opcją jest kupno na rynku wtórnym, bez przerwy pojawiają się oferty sprzedaży tego typu mieszkań. Ich niewątpliwym plusem jest fakt, że przeważnie będą one gotowe do wprowadzenia od razu, z koniecznością zrobienia co najwyżej drobnego odświeżenia.

idź na stronę

Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki temu odpadnie konieczność wykańczania mieszkania i kosztów jakie się z tym wiążą. Niekiedy bez większych prac może się nie obejść, ale to z kolei będzie rekompensować niska cena kupna. Za to do wad kupowania mieszkań używanych zalicza się to, że jeżeli nie chce się robić całościowego remontu, to będzie się skazanym na to, co ktoś wcześniej wymyślił. Poza tym mieszkania używane często mają już pewną ilość lat, więc to też należy mieć na uwadze przy podejmowaniu decyzji.

Rynek nieruchomości Wrocław proponuje również kolejny rodzaj mieszkań, czyli nowe, prosto drewniane konstrukcje dachowe wiazar-system firmy deweloperskiej (interesujące mieszkania we Wrocławiu). Propozycja mieszkań z rynku pierwotnego również jest całkiem spora, bo bez przerwy zaczynają się nowe inwestycje. Podobnie, jak mieszkania używane, zakup nowych mieszkań będzie miał jakieś zalety. Mieszkanie, jakie się dostanie, będzie przede wszystkim nowe, przez co wszystkie występujące podczas mieszkania niedociągnięcia przez parę lat

mieszkanie

Autor: Living Rooms London
Źródło: http://www.flickr.com

usuwane będą w ramach gwarancji.

Czasami podczas budowy można modyfikować układ mieszkania, więc można je dostosować do potrzeb i wykończyć właśnie tak, jak się zaplanuje, bez oglądania się na pomysły innych. Ponieważ ofert takich mieszkań jest całkiem sporo i deweloperzy we wrocławiu walczą o klientów dokładając różne bonusy, to niekiedy można otrzymać miejsce na parkingu albo okna stanmal z łodzi albo wysoki upust. Plusem mieszkań nowych będzie także możliwość wybrania lokalizacji, a nie bycia skazanym na to, co się pojawi w sprzedaży.