System porotherm dryfix wspaniały do budowy domów

To, ile czasu minie od zaczęcia budowy do szczęśliwego zasiedlenia domu zależy w dużej mierze od materiałów, z jakich zdecydujemy się budować. Dzięki murowaniu w systemie porotherm dryfix można zaoszczędzić nawet kilka tygodni pracy. Ceramika budowlana to materiał, który był wykorzystywany prawie od samego początku istnienia dziedzictwa kulturowego.

informacje o porotherm dryfix na 

<div style="text-align:justify"> Obecnie najlepiej zaawansowaną technologicznie nowinką jest porotherm dryfix – przejdź do strony www. System porotherm dryfix opiera się  na pustakach poryzowanych,  wewnątrz których  ulokowane są specjalnie zaprojektowane układy drążeń. Malutkie puste przestrzenie sprawiają, że są  bardzo dobrymi izolatorami cieplnymi. [TAG=Cegły’ title=’polecana strona’ style=’margin:4px;’/></p>
<div class=
Autor: Salvador Drusin
Źródło: http://www.flickr.com

w systemie porotherm dryfix, łączone są specjalistyczną zaprawą w piance, która jako pierwsza w Polsce uzyskała aprobatę techniczną ITB. Zaprawa dryfix sprzedawana jest w zestawie z cegłami, także nie musisz martwić się o jej oddzielny zakup czy też dobieranie odpowiedniej ilości zaprawy.

Ściana na zaprawie dryfic osiąga pełną wytrzymałość po 48 godz.zobacz ten link budowa domów jednorodzinnych kraków budowa domów jednorodzinnych krakówPo tym czasie można ją swobodnie obciążać. To dzięki bardzo niewielkiej ilości wody, która znajduje się w murze wykonanym w systemie cienkospoinowym. Pustaki nie przesuwają się względem siebie i praktycznie już od momentu ich ułożenia stanowią w pełni stabilną konstrukcję. Mur na tradycyjnej zaprawie osiąga pełną wytrzymałość dopiero po 28 dniach i dopiero po tym czasie zalecane jest jego obciążanie. Kluczowymi atutami porotherm dryfix jest: wydłużenie sezonu budowlanego – możliwość murowania również w sezonie zimowym (do temperatury -5°C); maksymalna ochrona cieplna – za sprawą eliminacji mostków termicznych w spoinach pionowych i poziomych; czyste murowanie – mało prac porządkowych (brak narzędzi do rozrabiania, nakładania i mieszania zaprawy); niezwykła wytrzymałość ściany – mur wykonany na zaprawie porotherm dryfix szybko uzyskuje deklarowane parametry wytrzymałościowe; estetyka ściany – czysty mur po wykonaniu – praktycznie brak widocznych spoin, optymalny podkład pod tynk.

budowa domu
Szeroki asortyment cegieł porotherm dryfix pozwala na wybudowanie ścian, które nie wymagają dodatkowego ocieplenia, ścian na zewnątrz z dociepleniem, ścian wewnątrz nośnych, działowych i osłonowych. Pustak ceramiczny porotherm dryfix to zatem idealny produkt przeznaczony do tworzenia ścian zewnętrznych z dociepleniem oraz ścian wewnętrznych nośnych. Pustaki porotherm dryfix wyróżniają specjalnie szlifowane powierzchnie poziome, do łączenia których używa się suchą zaprawę dryfix dostarczaną w cenie pustaka. Główną zaletą jej stosowania jest sucha ściana zaraz po wybudowaniu i brak mostków termicznych w miejscach zaprawy.Budowa w systemie porotherm dryfix jest bardzo szybkie i proste, zapewnia nawet 50% oszczędność czasu w stosunku do normalnych metod murowania. Dodatkowo zaprawa Dryfix dostarczana jest gratis w odpowiedniej ilości do zakupionych pustaków co jeszcze bardziej obniża koszty budowy. W każdym czasie profesjonalną radą oraz szkoleniem ekipy murarskiej – posłuża nasi doradcy techniczni