Nowy Sapkowski oraz Nowy wiedźmin wyczekują na fanów fantastyki. Ta cenna książka jest już w księgarniach

Dla wielu wielbicieli fantastyki, ta książka była miłym zdumieniem po Wiedźminie. Na przekór wyczekiwaniom poniektórych, nie jest to kontynuacja legendarnej 5 tomowej Wiedźmińskiej Sagi.

Wiedźmin

Autor: Sergey Galyonkin
Źródło: http://www.flickr.com
Sezon burz to osobna, niepowiązana z uprzednimi tomami książek Andrzeja Sapkowskiego, która zawiera cykl opowieści, której fabuła dzieje się przed zdarzeniami popularnymi z Wiedźmińskiej Sagi.

Czy opisywana tu kwestia jest według Ciebie nietuzinkowa? Jeśli tak, to inne tego rodzaju artykuły zobacz w serwisie (http://sklepnumizmatyczny.pl/sklep/), który znajdziesz tu. One także Cię zaintrygują.

Lecz akcja dzieje się w świecie wiedźmińskim, w jakim grana jest tak jak fabuła Sagi o wiedźminie. Lokalizacją, w jakim rozgrywa się fabuła jest królestwo Kerack czy też sąsiednie ziemie. W opowiadaniu pojawiają się ludzie doskonale znane, jak lojalny druh Geralta Jaskier i jego dziewczyna, przewrotna czarodziejka Yennefer, niemniej również na arenę wkraczają istoty absolutnie nowe. Ludzie, nieludzie i potwory kreują rosnące napięcie. Spodobał się wstęp? Zapraszam tu – Burz Sapkowski w fonopolis.pl – a następnie do dokończenia naszego artykułu.

Kluczowym bohaterem jest wiedźmin Geralt z Rivii, zimny, niemniej o miękkim sercu najemny łowca potworów, za młodu poddany morderczemu treningowi i mutacjom w wiedźmińskiej warowni Kaer Morhen, który ze względu na przemiany wyglądu wywołanej mutacjami, jest traktowany przez społeczeństwo w najlepszym wypadku jako zło konieczne. Książka nie stanowi kontynuacji Pani Jeziora – zeszłej książki Sapkowskiego o Geralcie. Jej fabuła jest na krótko przed wypadkami z historii Wiedźmińskiej Sagi. Geralt stacza walkę z srogim potworem, którego jedynym intencją w życiu jest zabijanie ludzi.

Po tym wydarzeniu zostaje aresztowany oraz traci dwa bezcenne, robione na miarę szable wiedźmińskie. Z poparciem swojego druha, Jaskra oraz jego koneksji, wykonuje wszystko, aby odebrać własne miecze. W międzyczasie zaczyna romansować z czarodziejką Lyttą Neyd, nazywana Koral, poznaje obrządki społeczne oraz przybiera maskę w Kerack, gdzie stracił swoje miecze. Te wydarzenia oraz otwarta i odwzajemniona wstręt magów do Geralta, powodują, że wszystko układa się w pasmo niepowodzeń, w toku których kluczowy bohater zobowiązany jest do podejmowania trudnych decyzji i krzywienia wyłącznego zbioru zasad Kodeksu, którymi ma obowiązek kierować się przykładny wiedźmin (polecamy stronę fonopolis.pl dobre źródło).