Dlaczego ludzie grają gry? Fenomen współczesnych czasów, czy głupota?

Niekoniecznie tylko dzieci uwielbiają grać w gry. Jest to tym szczególniej osobliwe, bo okazuje się, że bez znaczenia jest to, kim się jest z zawodu, jaki posiada się status społeczny, w jakim jest się wieku, lubi się grać w gry. Wyniki statystyczne mówią same za siebie, iż graczy szczególnie gier komputerowych jest bardzo dużo, liczba ta waha się koło 12 milionów ludzi.

gracz

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com
Na dobrą sprawę ta suma ciągle rośnie. Współczesne czasy trochę przeobraziły postrzeganie gier przez konsumentów. Teraz to nie są tylko głupoty zabierające mnóstwo czasu, na chwilę obecną to element i to dość duży, współczesnej sztuki, czyli istotny detal życia nowoczesnego człowieka. Dlatego też rynek gier niezwykle szybko się rozrasta. Faktem jest także, iż coraz więcej kobiet uwielbia gry. W środowisku grających twierdzi się, iż gry są sportem w przyszłości i, zasadniczo, powinno się z tym zgodzić, tym bardziej kiedy do rywalizacji sportowej wliczyć można na przykład szachy.

Granie w gry jest rewelacyjną zabawą, właśnie dlatego bardzo dużo osób lubi tę formę przyjemności. Oprócz tego granie jest osobliwą rywalizacji.

Masz chęć uzupełnić swoje zakładki o następną emocjonującą pozycję? Jeżeli tak, to uczciwie zalecam ten portal – kliknij a się nie zawiedziesz.

A na dobrą sprawę każdy człowiek lubi gry z innego powodu. Od zawsze gry towarzyszyły ludziom (zobacz ofertę). Obecnie kiedy komputery są podstawą w życiu, logiczne jest to, iż największą popularnością cieszyć się powinny gry komputerowe albo na konsole. Osoby grające to nie tylko dzieci czy młodzież, obecnie większa grupa grających to osoby dorosłe. A grać uwielbia zasadniczo każdy, tylko niektórzy grają systematycznie, a inni tylko czasami.

akcesoria do gier

Autor: Play Among Friends Paf
Źródło: http://www.flickr.com
Nie da się ukryć, że grom asystują różne emocje. Od tych dość niemiłych kończąc na przyjemnych.Emocji jest całkiem sporo, rozpocząć należy od strachu, który da się zinterpretować dwojako, z jednej strony, strach pokazuje się, kiedy grający obawia się porażki, z drugiej podczas grania pojawić się może strach przed szybkimi zwrotami akcji (link do www). Przy nagłych zwrotach akcji pojawia się także zdziwienie oraz zdumienie, kiedy pokaże się w grze coś nieprawdopodobnego. Pozytywnych emocji jest jednak znacznie więcej. Zasadniczymi są duma i samozadowolenie z osiągnięć lub też przebytych problemów.