Wykorzystanie przestrzenne domów – to znaczy dlaczego wznosi się domy z piwnicą jak również czy warto to zrobić.

Coraz częściej mówi się o tym, że ludzie wywodzą się z blokowych domów umiejscowionych w centrum miasta. Budują zatem drobne przytulne domki, na ich peryferiach, po pierwsze aby wypocząć, a po drugie, aby mieć swój prywatny kąt.

Prędkie tempo życia, które jest dzisiaj bardzo modne i dołączone do tego natężenie ruchu jakie gości na drogach, dodatkowo brak miejsca w mieszkaniu dla samego siebie, wszystko upchnięte w jednym miejscu, co powoduje, że nieograniczona przestrzeń zmniejsza się, mogą wyczerpać zarówno fizycznie jak i psychicznie.

ogląd - dom

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na projekty domów z piwnicą głównie trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jego koszt będzie 20 – 30% wyższy, niż w przypadku tradycyjnego domu bez podpiwniczenia.

Szukasz interesujących informacji na prezentowany temat? To świetna chwila, ponieważ jest napisany niezły serwis (https://www.poltrading.com.pl/czesci-do-wozkow-hyster.htm), który posiada ważne dane na taki temat.

Jest to duży koszt przez wzgląd na nakład pracy i materiały wymagane do jej wykonania jak również eksploatację. Żeby w ogóle zacząć myśleć o budowie piwnicy, powinno się zorientować się w poziomie wód gruntowych znajdujących się w miejscu postawienia lokum. Warto zachować w pamięci, że im dalej osadzimy piwnicę, tym jeszcze dalej będzie ona od wód gruntowych. Jeśli poziom 2,4m w głąb gleby nie jest dopuszczalny do osiągnięcia, możemy zastanowić się na umieszczeniem jej ponad poziomem gruntu tworząc tzw. górny parter (jak się robi projekty domów z piwnicą). Jeśli chodzi o projekty domów z piwnicą do kosztów wypada doliczyć również kolejne okna, które będą dla niej oświetleniem. Na dodatek trzeba wziąć pod czujność opłaty połączone z częściowym przynajmniej jej ogrzaniem. W przeciwstawnym wypadku można doprowadzić do wychłodzenia pomieszczenia znajdującego się tuż ponad nią. W takim wypadku należności narastają o ok. 15%. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest konstrukcja piwnicy w sytuacji, kiedy zakupi się działkę pochyłą.

Nie ma co obawiać się wtedy wodami gruntowymi czy dużym zaciemnieniem.

Projekty domów z piwnicą to doskonałe rozwiązanie dla niewielkich działek, ponieważ wskutek niej zyskujemy obszar do zagospodarowania np. na ogród. Analizując wszelkie za i przeciw wznoszenia piwnicy zdecydowanym walorem jest przestrzeń, jaką będziemy mogli dzięki niej zdobyć.