Kilka faktów na temat rynku mieszkaniowego w stolicy – zobacz więcej

Planujesz kupić nieruchomość w stolicy? Zastanawiasz się z jakimi kosztami trzeba się liczyć, które dzielnice są najdroższe a jakie tańsze. Sprawdziliśmy to na podstawie aktualnych danych.
Jeśli chodzi o to jak aktualnie działają deweloperzy Warszawa to miasto, w jakich działa najwięcej deweloperów i być może też dlatego ceny mieszkań w stolicy są dość stabilne od jakiegoś czasu.

klej

Autor: http://www.bridom.pl
Źródło: http://www.bridom.pl
Najwięcej mieszkań z rynku pierwotnego sprzedaje się na Woli, Mokotowie oraz Pradze Południe deweloper z Warszawy. Aczkolwiek na rynku wtórnym kolejność jest bardzo podobna: Mokotów, Praga Południe, Wola. Oczywiście Warszawa jest na pierwszym miejscu jeśli chodzi o cenę za mkw. W jakiej dzielnicy jest najdrożej? Nie ma chyba w tym nic dziwnego, iż najdroższe mieszkania są na Śródmieściu – w tej lokalizacji trzeba zapłacić ok. 10 tys. zł za mkw. drogi jest również dobrze kojarzący się Żoliborz – ok.

Masz ochotę pogłębić swą wiedzę na taki temat? Namawiamy więc do zaglądnięcia do następnej witryny. Tam czeka na Ciebie dzisiejszy wpis (http://smartvent.pl/smartbox/ecobox/entapiczne/).

9 tys. zł, aczkolwiek w tej lokalizacji transakcje stanowią jedynie 2% udziału w całym rynku.

Jeżeli zainteresował Cię ten materiał, szybko sprawdź ponadto ten link! To świetna oferta (https://bmeters.pl/pl/rozliczanie_kosztow_zuzycia_wody_i_ciepla/180/) i tutaj odnajdziesz dodatkowe informacje.

Z kolei dzielnica z największym odsetkiem transakcji w rynku w całej Warszawie to Mokotów, i tutaj cena za mkw. wynosi ok. 8300 zł. Na Wilanowie jest trochę taniej, bo za mkw. trzeba zapłacić 7900 zł, zaś na Ursynowie 7700 zł.

Wola to dzielnica, która już od kilku lat przeżywa boom inwestycyjny. W tej dzielnicy realizowanych jest tak dużo inwestycji, iż Wola staje się często wybieranym miejscem do życia, zarówno przez warszawiaków, jak i przyjezdnych nowe mieszkanie w Warszawie. Transakcje w obszarze tej dzielnicy stanowiły w 2016 roku aż 9% udziału całego rynku, a średnia kwota transakcyjna wynosiła 7500 zł za mkw.

Ale jeszcze popularniejszym, a jednocześnie tańszym kierunkiem jest dzielnica Bemowo – 11% udziału transakcji w rynki ze średnią ceną 6900 zł za mkw. Najtańszą dzielnicą jest aktualnie Targówek – ok. 5800 zł za mkw. Natomiast przed nim jest Białołęka (6100 zł za mkw.) oraz według spadającej ceny – Praga Północ, Ursus i Praga Południe.