Zainteresowanie budowaniem energooszczędnym

Zainteresowanie budownictwem energooszczędnym jest większe każdego roku. Najważniejszym powodem popularności takich domów są pieniądze, gdyż dom energooszczędny to taki, który eksploatuje 3–4-krotnie mniej energii do grzania niż budynek przeciętny, a niższe straty energii to dużo niższe rachunki za ogrzewanie.

Osiedle domków jednorodzinnych

Autor: r. nial bradshaw
Źródło: http://www.flickr.com
Projekty domów energooszczędnych muszą brać pod uwagę odpowiednią jakość materiałów i procedur budowlanych. Nie powinno się kupować materiałów niewiadomego pochodzenia, bez atestów i angażować losowych wykonawców bez fachowego nadzoru. Niezbędne jest zatrudnienie doświadczonego kierownika budowy, albo inspektora nadzoru. Szczególnie ryzykowne jest powierzenie specjalnych robót ekipom bez autoryzacji producenta montowanych urządzeń. Wykorzystanie rzeczywistych warunków terenu do budowy energooszczędnego budynku realne jest właściwie tylko w projektach wykonywanych na indywidualne zamówienie – mogę to potwierdzić, gdyż sam wybierałem projekt domu z poddaszem.
kolektory słoneczne

Autor: Armacell
Źródło: Armacell

Domy parterowe nowoczesne są częstokroć wybierane ze względu na to, że są tanie i łatwe w konstrukcji, dzięki czemu okres ich realizacji jest krótki. Wartością jednej kondygnacji jest właśnie zredukowanie kosztów budowy, oraz zyskanie na wielkości przestrzeni użytkowej. Życie rodzinne odbywa się w tym samym miejscu, co upraszcza łączność między domownikami. Ze względu na brak schodów parterowe propozycje domów (zobacz więcej budowa domów kraków) są przydatne dla osób starszych, niepełnosprawnych i rodzin z małymi dziećmi, możesz to sprawdzić.

Takie domy są ładne i porządnie wkomponowują się w otoczenie. Domy parterowe są gwarancją wygody i ergonomiczności. Przygotowana przez projektantów kolekcja domów jest duża i sprosta wymaganiom wybrednych klientów.