Odbieramy własne M, o czym trzeba pamiętać? Czy zdajesz sobie sprawę, co sprawdzić i na co zwrócić uwagę?

Dostajemy nasze pierwsze cztery kąty, o czym warto pamiętać? Ważny jest na pewno odbiór techniczny, który możemy wykonać osobiście. Rzecz zostaje tylko jedna, jak to uczynić? Na co należy zwrócić uwagę, co zabrać ze sobą i w razie czego – jakie usterki raportować? Co prawda dobrze na taki odbiór wziąć ze sobą sprawdzonego inspektora nadzoru budowlanego. Jeśliby jednak nie mamy takiej możliwości należałoby postarać się o inżyniera lub jednostkę remontową, która zajmuje się wykańczaniem naszego nowego mieszkania. Na szczęście możemy to także sami zrobić, musimy się jednakże dobrze do tego przygotować.

Nowy blok mieszkalny

Autor: Phillip Pessar
Źródło: http://www.flickr.com
Odbiór mieszkania Kontrolowanie mieszkania jest zawsze niezbędne, nie jest jednocześnie ważne jakie to mieszkanie. Czy budowane przez prywatną firmę czy to mieszkanie (bryksy) od dewelopera. Odbiór techniczny należy począć od odmiarowania każdego z pomieszczeń. Najistotniejsze to sprawdzić czy mieszkanie zbudowane zostało tak jak zakładał to prototyp. Każdy szczegół jest ważny, istotne są wszystkie wnęki. Jak mówią eksperci należałoby sprawdzić te, które w planie były ustalane na typową głębokość, czyli 60 centymetrów. Jeśli zdarzy się, że będą płytsze, trzeba będzie przeprowadzić zabudowy meblowe na wymiar, co w sposób naturalny powiększy cenę wykończenia mieszkania.

Kolejną rzeczą, jaką należy sprawdzić jest to, czy ściany są proste. W tym celu należy przyłożyć do każdej ze ścian poziomnicę. W miarę możliwości tak samo powinniśmy sprawdzić powierzchnię podłóg i sufitów. Zwróćmy baczną uwagę na narożniki. Jeśli chodzi o ściany to sprawdzamy czy są zachowane kąty proste, jeśli mówimy o podłogach to liczy się brak uniesień posadzki w takich miejscach.

Odbiór techniczny mieszkania – Warszawa
Warto przeprowadzić odbiór techniczny przyszłego mieszkania w ciągu dnia. Ma to ogromne znaczenie, jeśli chodzi o sprawdzenie stolarki. Światło słoneczne to prostsza możliwość, żeby dostrzec wszelkie rysy czy inne ubytki. Pamiętajmy jednakże, by nie koncentrować się tylko na szybach, znaczące są też ramy okienne oraz parapety. Niezmiernie ważne jest także, aby wypróbować wszystkie instalacje. Miejscami są to małe błędy, jakie mogą zdziałać nam jednak dużo kłopotu. Zwróćmy więc uwagę na przykład, czy wyjście kabli na lampę nad stolikiem jest wykonane rzetelnie. Kliknij i dowiedz się więcej