Ładnie wyremontowana łazienka, to prawdziwa ozdoba mieszkania

Zależnie od upodobań ściany łazienki zdobimy stylowymi barwnymi płytkami, instalujemy nie mniej elegancki grzejnik dekoracyjny i klimatyzację. Trudno zdefiniować skalę wykańczania łazienek, dużo zależy nie tylko od kondycji finansowej, co od gustów lokatorów i typu mieszkania.

łazienka

Autor: PRAKTIKER
Źródło: PRAKTIKER
Nie ma reguły co do powierzchni, ale w domkach jednorodzinnych łazienki mają większe powierzchnie w porównaniu do tych w osiedlowych mieszkaniach. W układzie z oddzielną toaletą i łazienką miejsce na tę ostatnią jest zmniejszone jeszcze bardziej. W takiej sytuacji trudno o rozważania w kategoriach reprezentacyjnej łazienki. Sprawdź to: nowoczesne wyposażenie łazienek.

Jakiekolwiek wpływy na standardy ma powierzchnia łazienki, inne ograniczniki nie wpływają na estetykę tego pomieszczenia. Łazienka bywa pomieszczeniem niewykończonym, zwłaszcza w starym, socjalistycznym budownictwie. I nie chodzi tu o wykończenia wnętrz wrocław luster, kranów, czyli o zwykłą estetykę, a o wiekowość używanych ubikacji, pralek, term. Gdy urządzenia te bywają w „ciężkim” stanie i mają na liczniku kilkadziesiąt lat to chyba trudno oczekiwać na gospodarzu chęci aby wyremontowane zostało „opakowanie” łazienki”: ściany, krany, prysznice.

Jak urozmaicić łazienkę w mieszkaniu, którego właściciel ma chęci i możliwości renowacji? Można zacząć od eleganckiego grzejnika przy kabinie, klimatyzacji zapewniającej odpowiedni napływ chłodnego powietrza. Skromniejszym, ale nie mniej estetycznym zabiegiem może okazać się kupienie baterii umywalkowej. Korzystamy już z podobnych wykończeń w szaletach ogólnodostępnych, np. w hotelach, muzeach, kawiarniach. Ciekawy opis: wrzucam link.

łazienka

Autor: WEG
Źródło: Coram Poland Sp. z o.o.
Zauważmy, że baterie do prysznica są synonimem łazienki wysokiej klasy. Słyszymy baterie Grohe – myślimy o całokształcie łazienki, z wstawionymi płytkami, wanną i prysznicem, nowoczesną pralką itd. Twórcy rywalizują w projektach baterii do łazienek.

Czy nie sądzisz, że informacje na omawiany temat możesz odnaleźć też na innym portalu? Naturalnie, że tak – kliknij tu, a zobaczysz tam proponowany link (https://bestem.com.pl/).

Na życzenie klienta wybierze on spośród baterii prysznicowych, przeznaczonych do wanny i do umywalki. W gestii kupującego leży kształt, wybór ciśnienia wody (dostępne z prysznicem), materiałowe wykończenie. W zależności od miejsca wtrysku wody (prysznic czy umywalka) istotny jest sam montaż wysokości i ustawienie kąta wylewki.