Dlaczego warto korzystać z usług fachowego dewelopera?

Dobry deweloper odznacza się rzetelnością swoich usług. Choć definicja tego specyficznego inwestora ma zaledwie 2 lata (ustawa deweloperska z 2012 roku), przy wybieraniu deweloperów szukamy solidnych i sprawdzonych specjalistów.
Opinie o deweloperach są konstruowane w różnym świetle.

Ponieważ deweloper prowadzi swoją działalność gospodarczą, którą jest projektowanie nieruchomości i przenoszenie własności na najemców jest on regularnie oceniany. Do jego gestii należy zakup terenu pod inwestycję, nadzór projektu i procesu inwestycyjnego (w tym remonty i renowacje) oraz dopełnienie formalności przy kupowaniu. Pomimo chronienia praw nabywców ustawą deweloperską, efektem nawet małych niedomówień są negatywne komentarze.
Weźmy pod lupę firmę deweloperską Archicom (Wrocław) – Archicom.

Dzisiaj faktycznie ciężko odnaleźć jest cenne informacje, zatem powołaj się na praktyczne źródła, które przyciągną Twoje zainteresowanie.

Wiedzie ona prym na Dolnym Śląsku, jeśli idzie o sprzedaż mieszkań i budynków wolnostojących. Tamtejsi inwestorzy w większości wyrażają się o ich usługach pozytywnie. Czytanie na forum polskim komentarzy w stylu „dobry, europejski poziom”, „firma godna zaufania” – to może napawać inwestorów optymizmem. Drugą stroną medalu są koszty. Te warto oszacować i zestawić z konkurencją.

Jakie jeszcze wnioski napływają z komentarzy usług potentata jakim jest Archicom? Opinie najemców wychodzą poniekąd z portfolio wykonawców jakim są inwestycje na przeróżnych osiedlach. Archicom kupuje, projektuje i najmuje w kilku dzielnicach Wrocławia, najczęściej są to wille wolnostojące na cichych osiedlach, ale są to także wielokondygnacyjne wieżowce. Deweloper uwzględnia każdy detal miejsca inwestycji: węzły komunikacyjne, ruchliwość, parametry gruntów, wyposażenie lokum i raportowanie.
różaniec

Autor: Pacopus
Źródło: http://www.flickr.com
Sytuacja gospodarcza i konieczność szukania nowych mieszkańców osiedli powodują, że deweloperzy mają opatentowane rozmaite promocyjne i marketingowe chwyty.

Do najpopularniejszych w branży należy kuszące nazywanie nowych osiedli, chwalenie się vipem, który kiedyś najął lokum za pośrednictwem, a także atrakcyjna wizualnie strona internetowa. Cyfrowy spacer, slogany „fantastyczna lokalizacja” – to wszystko potrafi skłonić do wybrania dewelopera. Standardy i zarobki, czy zwroty z inwestycji wynikają z wysokich technologii i udogodnień dla klientów.