Wyłączniki schodowe to pomocne narzędzia w przypadku chęci sterowania przez nas naświetleniem z różnorakich miejsc

Dziś nie ma osoby, jaka nie znała by prawidła funkcjonowania najprostszego łącznika światła. Podać można tu nieskomplikowany przykład, gdy wchodzimy do pokoju załączając i wyłączając prosteurządzenie, połączone z prądem, mowa tu o kontakcie.

zobacz więcej

Autor: Maria Eklind
Źródło: http://www.flickr.com
Co uczynimy gdy załączymy i wyłączymy oświetlenie z dwóch różnorakich miejscach np. włączymy oświetlenie na na pierwszym piętrze, zejdziemy na parter i chcemy je wyłączyć na parterze? Wówczas niesamowicie wspierający jest wyłącznik schodowy. Schemat owego sterowania możemy bez trudu wyszukać w Internecie albo w podstawowych instrukcjach sterownika. Wyłącznik schodowy służy do sterowania światłem z paru różnorakich punktów. Za sprawą tego rozwiązania mamy właściwy komfort ,,pracy ze światłem”.

Oczywiście włączniki schodowe od prostych różnią się od siebie tym, że włączanie jak i wyłączanie oświetlenia może być w dwóch różnorakich miejscach. Idealnym rozwiązaniem dla włączników tego typu, jest ich montaż w

Schody

Autor: Daniel Krieg
Źródło: http://www.flickr.com

przykładowym pokoju, tak aby włączanie i wyłączanie naświetlenia było z takiego samego kontaktu. W przypadku klatki schodowej, prąd włączamy na parterze natomiast wyłączamy na piętrze lub też odwrotnie.

Jednak w przypadku zwiększenia ilości punktów sterowania należy zastosować wyłącznik krzyżowy, lub też inny sterownik np. przedłużacze budowlane są odpowiednimi włącznikami, jakie stanowią środkowy fragment instalacji. Przedłużacze tego gatunku mogą być wykorzystane, gdy zmieniamy swoje gniazdka, a kabelki w sprzętach elektrycznych są zbyt krótkie.

Przedłużacze budowlane przydają się również, gdy budujemy miejsce multimedialne w domu, a własne gniazdo elektryczne nam nie wystarcza. Wtedy to odpowiednie przedłużacze oraz rozgałęźniki zapewniają nam kolejny układ elektryczny na kolejne sprzęty. Należy pamiętać także o tym, że przed zakupem potrzebnego przedłużacza, winnyśmy się zastanowić do czego będzie nam potrzebny i w jakich warunkach zamierzamy z nim pracować.

Czy nasz wpis jest dla Ciebie intrygujący? Masz ochotę obejrzeć dużo wiadomości na zbliżony temat? Zatem idź tu lina w kluzie i przeczytaj następny wpis.

Zwróćmy również czujność na parametry naszego przedłużacza, który zamierzamy kupić.