Dom komfortowy, czyli na który pomysł się zdecydować

Posiadanie swojego domu to marzenie ogromnej grupy ludzi. Do jego spełnienia wiedzie naprawdę daleka droga. Należy mieć na uwadze, że załatwienie formalności związanych z pozwoleniem na wybudowanie to nie wszystko. Wybrać należy także idealny projekt.


Przeczytaj przykłady: .

Projekty małych domów parterowych cieszą się obecnie największą popularnością. Wynika to tak naprawdę z tego,

plan domu

że małe domy, które nie mają piętra są o wiele tańsze w utrzymaniu. Nie będą pochłaniały tak ogromnych kosztów powiązanych z grzaniem, a i remont (zobacz projekty domów z dachem czterospadowym) jest o wiele mniej kosztowny. Projekty małych domów parterowych ma w związku z tym we własnej ofercie duża część pracowni architektonicznych, które funkcjonują na terenie Polski. Oferowane w ostatnim czasie projekty domów bez piętra to przede wszystkim domy z mieszkalnym poddaszem i podpiwniczeniem, jak i takie, które nie posiadają tych dodatkowych elementów. Zaplanowanie podpiwniczenia zawsze powiększa koszta powstania nieruchomości. W związku z tym wiele osób stawia na projekty domów bez podpiwniczenia. Znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem wydaje im się być wnętrze nieogrzewane, które spełni rolę spiżarni. Poddasze mieszkalne to natomiast dobre rozwiązanie, jeśli chcemy powiększyć powierzchnię mieszkalną nieruchomości, a jednocześnie nie inwestować w robienie całego piętra. Poddasze jest naprawdę klimatyczną częścią domu

dom jednorodzinny

Autor: Jeramey Jannene
Źródło: http://www.flickr.com

i właśnie dlatego ogrom osób decyduje się na jego posiadanie.

Więcej info: .

Z projektami domów powiązany jest w wielu wypadkach też projekt garażu. Dobrze wykonany projekt garażu najczęściej współgra z projektem domu. Chodzi o to, aby tak dom, jak i garaż utrzymane były w konkretnym spójnym stylu. Tylko wówczas zabudowanie działki będzie naprawdę prezentowało się ładnie. Najczęściej realizowane obecnie garaże to nieruchomości o charakterze wolnostojącym. Jeszcze całkiem niedawno większość właścicieli domów stawiała raczej na garaże dobudowane do domu. Miały one wprawdzie inne wejście, ale były też połączone drzwiami z domem. Takie posunięcie wiązało się jednak ze stratami ciepła w budynku. Było oczywiście komfortowo zimą, ponieważ dostanie się do wnętrza garażu nie wymagało opuszczania na powtórko. Teraz takie posunięcia spotykane są bardzo rzadko.